Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Akıllı Telefonlarda Firefox OS Deneyimi

Android ve iOS işletim sistemleri mobil pazarı domine etmiş vaziyetteyken diğer tarafta hayli küçük dilimlere sahip seçenekler de var. Windows Phone, BlackBerry OS ve Firefox OS bu iki işletim sistemine kıyasla daha az kullanıcıya ulaşsalar da göz ardı edilecek çözümler değiller. Mozilla kullanıcıların Firefox OS’u deneyimlemesine olanak tanıyan bir araç geliştirdi.

b2gdroid adlı deneysel Android Launcher uygulaması ile herhangi bir Android akıllı telefonda Firefox OS arayüzü kullanılabiliyor. ARM mimarisini esas alan aracı test etmek için root erişimine veya ROM flaşlamaya gerek kalmıyor. Yalnızca 70 MB boyutundaki uygulamayı basitçe indirip yüklemeniz yeterli oluyor. b2gdroid akıllı telefona yüklendiğinde Takvim, E-Posta, Galeri, Ayarlar ve diğer çeşitli kendi araçlarından faydalanmak mümkün. Doğal uygulama mağazası Marketplace üzerinden yeni uygulamalar indirilebilmekte.

Firefox OS b2gdroid

Uygulamalar arasında geçiş yapmak için köşelerden kaydırma yapmak gibi çekirdek Firefox OS özellikleri mevcut. Arayüz çok akıcı çalışmıyor ve performans sorunları var, bu nedenle boş zamanınızda yalnızca denemek için yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?