Kategoriler
Haberler

LG Leon Türkiye’de Satışa Sunuldu!

LG’nin giriş-orta segmentindeki iddialı modeli LG Leon (Spirit), spesifik özellikleriyle giriş segmentinden beklenmeyen bir cihaz olmuştu. Türkiye’de de satılması beklenen LG Leon, geçtiğimiz hafta içinde nihayet raflardaki yerini aldı.

4.5″lik 480×854 piksel çözünürlüğünde bir IPS ekranı bulunan LG Leon, 1.3 GHz gücünde 64-bit Snapdragon 410 işlemcisini kalbinde tutuyor. 1 GB RAM ve arttırılabilir 8 GB dahili hafızasıyla giriş segmenti bir cihaz olduğunu belli eden Leon, 5 megapiksellik LED flaşlı ve otofokuslu arka kamerasıyla kendinden beklenmeyen bir ana kamera performansı sunuyor. 0.3 megapiksellik VGA kamerası ise “olmasa da olurmuş” denebilecek düzeyde. 1900 mAh çıkarılabilir bit bataryası bulunan cihazın giriş segmentindeki en büyük kapasiteli bataryaya sahip olduğunu belirtelim. LG Leon, Android 5.0.1 Lollipop işletim sistemi ve LG UX arayüzüyle klasik bir LG cihazı olduğunu belli ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Android pilin dolduğunu bildiren uygulamalar

Son olarak 0.78 W/KG vücutta ve 0.99 W/KG kafada SAR değerlerine sahip olan LG Leon, ortalama bir SAR değerine sahip. Bu arada 1,5-2 W/KG’dan yüksek SAR değerine sahip cihazlardan radyasyon tehlikesinden dolayı uzak durmakta yarar olduğunu belirtmek gerek.

LG Leon, 599 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatıyla çeşitli teknoloji marketlerinde geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu.