Kategoriler
Haberler

BlackBerry, Samsung Ortaklığında Android’e Geçiyor

Kendi ekosisteminde işleri pek de yolunda gitmeyen ve pek çok büyük şirketin talip olduğu iddia edilen BlackBerry, şirketin şu anda satılacak kadar kötü durumda olmadığını açıklamıştı. Kanadalı devin Android ekosistemine kendi özelleştirmeleriyle girme planlarının olduğu iddiası ise gündemi heyecanlandırmıştı. Bu planın detayları da ufak ufak gün yüzüne çıkmaya başladı.

İddiaya göre, BlackBerry Messenger’ın Android’e giriş yapmasını sağlayan ve BES12 güvenlik sistemini kendi cihazlarına KNOX adıyla uyarlayan Samsung, BlackBerry’nin Android’e açılmasına yardım edecek. Samsung bu aşamada BlackBerry’e know-how desteği vererek şirketin düzgün bir şekilde Android’e geçmesini sağlayacak.

Donanım adına yüksek performanslı cihazlar üreten, fakat yazılımsal anlamda klavyeli cihazlardan dokunmatik cihazlara dönüşümü başaramayan markanın Android çatısı altında güvenlik sistemleriyle donatılmış ürünlerinin güzel satış rakamları yakalayacağını düşünüyoruz. Bakalım tüketicileri heyecanlandıran bu iddialar gerçekleşebilecek mi?