Kategoriler
Haberler

Kodak IM5 Akıllı Telefon Satışa Sunuldu

Kodak IM5 akıllı telefon geride bıraktığımız Ocak ayındaki CES fuarında tanıtılmıştı. Mart veya Nisan ayında İngiltere’de satışa sunulması beklenen ürün mağazalara giriş yapmadı. Duyurudan 5 ay sonra ise cihaz Hollanda’da satın alınabilir duruma geldi. Akıllı telefon kontratsız şekilde 280 Euro karşılığında edinilebiliyor, ön sipariş veya herhangi bir bekleme süresi söz konusu değil.

SIM kilidi içermeyen akıllı telefonun 5 inç genişlikli ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihaz 1.7 GHz’de çalışan sekiz çekirdekli işlemci barındıran Mediatek MT6592 yongasetinden güç alıyor. Yalnızca 1 GB RAM içeren Kodak IM5’te depolama için 8 GB kapasiteli dahili depolama alanı yeterli görülmüş, 32 GB’a kadar kapasitedeki hafıza kartları destekleniyor. Pil kapasitesi 2100 mAh seviyesinde.

13 MP çözünürlüklü ana kamerasıyla fotoğraf çekimi, paylaşımı ve baskı almayı kolaylaştıran ürün Android KitKat işletim sistemiyle geliyor. Lollipop güncellemesi için söz verilse de bu fiyat segmentindeki akıllı telefonlarda güncellemeler konusunun sıkıntılı olduğu unutulmamalı.