Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Uygun Fiyatlı Akıllı Bileklik: Xiaomi Mi Band

Rakiplerin pahalı sayılabilecek ürünleri ile boy gösterdiği giyilebilir cihaz pazarında akıllı bir fiyat politikası izleyen Xiaomi, satışlarını katlarken, pazarda da ikincilik kürsüsüne oldukça yaklaştı. Firmadan yapılan açıklamaya göre Xiaomi Mi Band fitness takip bilekliği toplamda 6 milyon satış rakamını geride bıraktı. Sadece yılın ilk çeyreğinde 2.5 milyon adet satan cihaz o dönem için firmayı da pazarda ikinciliğe taşıdı.

Ekrana sahip olmayan Mi Band, fitness verilerinizi takip ederken uyku düzeninizi de ölçebiliyor ve titreşim sayesinde alarm fonksiyonu da sunuyor. 12$ fiyatı ile ilgi gören cihaz 30 güne kadar kullanım süresi sunuyor. Özellikle fiyat konusunda benzer özellikler sunan bir rakibin olmaması Mi Band cihazını zirveye taşıdı. Her ne kadar ucuz olsa da satış rakamı sayesinde Xiaomi sürümden kazanmış oldu.

Çeşitli renklerde satışa sunulan ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği belirli değil ama görünen o ki 12 dolara akıllı bileklik pazarı bir anda büyütebilir. Zincir elektronik mağazalarda ve belirli e-ticaret sitelerinde satılan akıllı bileklikler yakın bir zamanda Eminönü’nde tezgahta yerini alacak gibi görünüyor.