Kategoriler
Apps & Oyunlar

Cortana Sonunda Android’e de Geliyor!

Apple’ın sanal asistanı Siri’nin en büyük rakibi olarak gösterilen Cortana, şuanda sadece bazı ülkelerdeki Microsoft mobil cihazlarında aktif. Geçtiğimiz aylarda iOS ve Android platformlarına da geleceği söylenilen Cortana için bugünlerde yeni gelişmeler var.

Windows 10'a yeni Cortana geliyor! - ShiftDelete.Net

İddiaya göre, Microsoft Cortana’yı gelecek ay Android platformunda beta versiyonu olarak kullanıma sunacak. Xbox ve Windows Mobile cihazlarla eş zamanlı olarak çalışabilen akıllı asistan, ayrıca pek yakında Windows 10 cihazlarda da aktif olacak. Gelişmiş bir akıllı asistan deneyimi sunan Cortana’da alarm kurma, bilgi toplama gibi basit özelliklerin yanı sıra dil eğitimi, not tutma hatta ve hatta yapay zekayla gelecek hakkında tahminde bulunma gibi sıra dışı özellikler mevcut.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Muhtemelen Cortana’nın Android versiyonunda tam sürümden bazı eksiklikler olacaktır, fakat bu denli büyük özellikleri olan bir asistanın dünyanın en çok kullanılan işletim sistemine gelmesi sevindirici. Temmuz ayında beta versiyonu ile Android’e gelecek asistanın iOS’a ne zaman geleceği ise henüz belli değil.