Kategoriler
Aksesuarlar

DxO One: iOS Cihazlarda Yüksek Kalitede Video ve Fotoğraflar Çekin

iOS platrofmundaki cihazınızı adêta profesyonel makine kalitesinde video ve fotoğraf çekebilecek bir aparattan bahsediyoruz. Aparatımızın adı; DxO One. Lightning portuyla iOS 8 işletim sistemine sahip iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPad Air 2, iPad Mini 3, iPad Air, iPad Mini 2 ile iPad (4. jenerasyon) Apple cihazlarıyla uyumlu olarak kullanılabilen DxO One, firma tarafından açıklandığı kadarıyla bu cihazların fotoğraf ile video kalitesini DSLR seviyesine getirebiliyor.

Teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; 1-inç boyutunda BSI CMOS sensör, F/1.8 diyafram değerine sahip lens, 20.2 megapiksel çözünürlük, 1/8000 maksimum enstantane hızı, Jpeg yanında RAW (Ayrıca Super RAW) çekim modu, OLED dokunmatik ayar ekranı, 100-51200 ISO aralığı, 108 gram ağırlık, 67.5 x 48.85 x 26.25 mm gövde boyutu, elektronik görüntü sabitleme, iki aşamalı deklanşör butonu ve Full HD (30 fps), 720p (120fps) video çekimi gibi detaylar taşıyan kamera eklentisi, otomatik ve manuel modlar yanında özel bir özçekim (Selfie) seçeneği de barındırıyor ve minimum 20 cm’den netleme yapabiliyor.

Şarj ve bağlantı işlemlerini microUSB portu üzerinden yerine getiren aparat, standart bir fotoğraf makinesi gibi merkez, nokta ve genel ışık ölçümü yapabilirken, barındırdığı lens kapağıyla da olası çarpmalarda etkili bir koruma getiriyor.

Genel yapısıyla kullanıcılarında hoşuna gidecek olan DxO One 600$ gibi oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle Eylül ayında satışa çıkıyor.