Kategoriler
Haberler

CyanogenMod 12 Güncellemesi OnePlus One’ın Sorunlarını Çözüyor

Cyanogen ve OnePlus firmalarının partnerlikleri sona erse de CyanogenMod kendi yazılımını taşıyan akıllı telefonlar için güncelleme desteğini sürdürüyor. Bu cihaz elbette teknoloji tutkunlarının yakında tanıdığı OnePlus One. Yeni CyanogenMod 12 güncellemesi ile akıllı telefonda karşılaşılan dokunmatik ekran sorunları çözülmekte.

OnePlus One uygun fiyatına rağmen sunduğu üst düzey teknik özellikleriyle fırtınalar estirmeyi başarmıştı. Cihaz Android işletim sisteminin hayli özelleştirilmiş hali olan CyanogenMod yazılımını kullanıyor. OnePlus One kullanıcılarının yakındığı dokunmalarda yanıt alamama sorunu CM11 güncellemesiyle çözülmüş ancak sorun Android 5.0.2’yi temel alan CM12 güncellemesinde tekrar belirgin hale gelmişti.

YNG1TAS2I3 sürüm numaralı güncelleme hazırlanan ROM ile kurulabildiği gibi OTA yoluyla da yüklenebiliyor. Dokunmatik ekran sorunlarının yanı sıra araç içi sistemlere Bluetooth üzerinden bağlantı ve MMS sıkıntıları da giderilmiş vaziyette. ROM boyutu toplamda 566 MB olan güncelleme OTA üzerinden 20 MB boyutunda indirilebiliyor.