Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp Bildirim Seslerini Değiştirmek

Android işletim sistemli akıllı telefonunda Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp bildirim seslerini değiştirmek isteyen kullanıcılar için yararlı olacak ipuçlarımızla karşınızdayız. Akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce ICQ ve MSN Messenger gibi çeşitli servisler ile PC’lerimiz üzerinden iletişime geçiyorduk. Akıllı telefonlar ile birlikte birbirlerimizle yine sürekli iletişim kuruyoruz ama doğal olarak kullandığımız hizmetler değişti. Günümüzde anlık mesajlaşma için en kullanılan araçlar şüphesiz Facebook Messenger, Hangouts, Viber ve WhatsApp. Bu uygulamaların bildirim seslerinden rahatsız oluyor ve değişim istiyorsanız yapabileceğiniz bir şeyler var. Dilerseniz şimdi Android’de Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp bildirim seslerini değiştirmek için yapmanız gerekenlere daha yakından bakalım.

Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp Bildirim Seslerini Değiştirmek

Facebook Messenger

Facebook Messenger’ın ayarlar sekmesini açtığınızda “Notifications and Sounds” menüsünü göreceksiniz. Buraya dokunduktan sonra karşınıza gelen arayüzde “Notification Sound” seçeneğine girin. Karşınıza gelen listeden beğendiğiniz bildirim sesini seçebileceksiniz.

Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp Bildirim Seslerini Değiştirmek 1

Google Hangouts

Android’li akıllı telefonunuzda Hangouts uygulamasını çalıştırın ve “Settings” menüsünü görüntüleyin. Oturum açtığınız kullanıcı hesabını üst kısımda bulacaksınız. Ona dokunun ve sonrasında mesaj ve davet bildirim sesini değiştirmek için “Hangouts messages & invites”, videolu çağrıların bildirim sesini değiştirmek için “Video calls” seçeneğine dokunun. “Sound” ile devam edin ve karşınıza gelen ekrandan dilediğiniz sesi seçin.

Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp Bildirim Seslerini Değiştirmek 2

Viber

Viber arayüzünde sağ alt köşede yer alan butona dokunarak kişisel profil bilgilerinize ve diğer ayarlara erişebiliyorsunuz. Açılan listeden “Settings” menüsünü görüntüleyin. “Notifications” a girin ve ardından “Use System Sounds” seçeneğini işaretleyin. “Call ringtone” dan çağrı sesini, “Notification sound” dan ise bildirim sesini düzenleyebilirsiniz.

Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp Bildirim Seslerini Değiştirmek 3

WhatsApp

WhatsApp’ta arkadaşlarınızın yer aldığı listede kaydırma yaparak seçeneklerin yer aldığı butona dokunun. “Settings” ekranına ulaştığınızda “Notifications” butonunu seçin. Buradan bildirim ve zil sesini kolayca değiştirebileceksiniz.

Facebook Messenger, Hangouts, Viber, WhatsApp Bildirim Seslerini Değiştirmek 4
İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme