Kategoriler
Rehberler

Android’de Ekran Videosu Kaydetmek

Günümüzde akıllı telefon sahibi birçok kullanıcı Android’de ekran videosu kaydetmek istiyor ancak şu ana dek bunun için zorlu engellerden aşmak gerekiyordu, çoğu zaman da istenilen şekilde sonuç elde etmek mümkün olmuyordu. Neyse ki Android Lollipop işletim sistemli akıllı telefonlarda ekran videosu kaydetmek için izlenebilecek kullanıcı dostu metotlar var. Kullanılması gereken uygulama ücretsiz. Root erişimine ihtiyaç duyulmaması özellikle görece tecrübesiz kullanıcılar açısından büyük avantaj. Görüntüye filigran eklenmiyor ve zaman kısıtlaması söz konusu değil. Android’de ekran videosu kaydetmek bu yöntemle oldukça kolay!

Android’de Ekran Videosu Kaydetmek

Android'de Ekran Videosu Kaydetmek

1. Google Play uygulama mağazasına erişin ve “Lollipop Screen Recorder” şeklinde arama yapın. Alternatif olarak doğrudan bu bağlantıya da tıklayabilirsiniz.

2. Uygulamayı indirin ve akıllı telefonunuza yükleyin.

3. Kayıt almak istediğiniz çözünürlük değerini belirleyin. Uygulama varsayılan olarak akıllı telefonunuzun ekran çözünürlüğünde kayıt gerçekleştiriyor ama küçük boyutlu bir video elde etmek istiyorsanız daha düşük çözünürlük değerlerini seçmenizi öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

4. Akıllı telefonunuzun mikrofonunu kullanarak videoya ses kaydı da ekleyebilirsiniz. Oyun deneyimi videosu ya da görüntülü rehberler hazırlıyorsanız işinizi önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

5. Sağ üst kısımda yer alan kamera simgesine dokunun, uygulama ekran aktivitelerinizi kaydetmeye başlayacaktır.

6. İşlem tamamlandığında bildirim çubuğunu aşağı çekin ve kaydı durdurma butonuna dokunun.

7. Video kullanıma hazır hale geldi. Zaman kısıtlaması yok, filigran eklenmiş değil ve en önemlisi root erişimine de ihtiyaç duyulmuyor.

Lollipop Screen Recorder uygulaması Android’de ekran videosu kaydetmek isteyenler için çeşitli zahmetlere katlanma meselesine son veriyor.