Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 Android 5.1.1 Güncellemesi

Bu yılın en iddialı amiral gemisi akıllı telefonlarından Samsun Galaxy S6’nın kısa süre içerisinde Android 5.1.1 güncellemesini alacağı biliniyordu. Geçen hafta resmen doğrulanan güncelleme Fransa’da akıllı telefonlara sunulmaya başlandı.

OTA yoluyla kurulabilen güncelleme 623 MB boyutunda, yani boyut itibariyle yalnızca yeni işletim sistemi sürümü ve küçük hata düzeltmeleri içermiyor. Bazı yenilikler var ama yenilikler kısmında detaylı bilgi verilmemiş.

Daha basit görünüm için Quick Connect ve S Finder butonları bildirim alanından kaldırılabiliyor. Uygulamaların listelendiği arayüzde sıralama alfabetik düzene göre ayarlanabilmekte, diğer Samsung modellerinde zaten bulunan bu özellik Galaxy S6’daki orijinal TouchWiz arayüzünde yoktu.

Samsung Galaxy S6 Android 5.1.1 Güncellemesi

Fransa’da yaşayan kullanıcıların verdiği bilgilere bakılırsa RAM yönetimi konusundaki sıkıntılar çözülmüş değil. % 58 RAM kullanımı ile açılan akıllı telefonda bu değer birkaç dakika içerisinde % 85 seviyesine yükseliyor. İlerleyen dönemlerde yayınlanacak güncellemelerle bu sorunun çözüleceği umuluyor. Samsung Galaxy S6 Android 5.1.1 güncellemesinin önümüzdeki gün ve haftalarda dünyanın diğer bölgelerinde de kullanıma sunulması bekleniyor.