Kategoriler
Haberler

BlackBerry: Android’i Güvenli Hale Getirebiliriz

Bir süredir adı Android cihaz üretmekle yan yana gelen Kanadalı akıllı telefon markası BlackBerry, bu konu hakkında ciddi hamleler yapıyor. Çok büyük zararın altında olan ve iflasın eşiğinde gelen efsane markanın CEO’su John Chen, Android’i nasıl güvenli yapabilecekleri hakkında çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Kullanıcıların aklında güvenlik ile ilgili her zaman bir tereddüt yaşayan Android platformuna geçiş yapmayı planlayan BlackBerry, kendi işletim sistemiyle çalışan cihazların güvenilirliği ile biliniyor. Chen, CNBC-E kanalıyla yaptığı röportajda; “Biz güvenli telefonlar üretiyoruz ve BlackBerry dünyanın en güvenilir akıllı telefon üreticisi. Biz Android ekosistemine güvenilir cihazlar katmak için çeşitli yollar arıyoruz.” ifadelerini kullandı.

En son iddialara göre BlackBerry, geçen yıl satışa sunduğu Z3 modelinin biraz daha gelişmiş bir versiyonunu Android işletim sistemiyle satışa sunmak için hazırlıklara başlamış. Kanadalı devin bu hamleleri BlackBerry’i iflastan kurtarabilecek mi, bunu zaman gösterecek.