Kategoriler
Rehberler

iPhone iOS Jailbreak Rehberi

Çinli hacker ekibi TAiG iPad ve iPhone iOS 8.3 Jailbreak işlemine olanak tanıyan yazılımı kullanıma sundu. iOS 8.1.2 versiyonu için henüz jailbreak aracının belirmediği bu dönemde uygulama şüphesiz kullanıcıları sevindirdi. Apple önümüzdeki hafta yeni Apple Music uygulamasını da içeren iOS 8.4’ü sunacak ama bu ücretli müzik abonelik servisi ilginizi çekmiyorsa iOS 8.3 ile yola devam etmenizde bir sakınca yok. TaiG jailbreak aracı ile iPhone iOS 8.3 Jailbreak işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

iPhone iOS 8.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle TAiG’in jailbreak aracını indirin ve Windows işletim sistemli bilgisayarınıza yükleyin. Şu aşamada Mac desteği bulunmuyor. Aracın masaüstünde beliren kısayol simgesine çift tıklayın.

2. iPhone’da Settings >Touch ID and Passcode > Turn Passcode Off yolunu izleyerek parolayı devre dışı bırakın.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

3. Yine Settings uygulamasına erişin, iCloud > Find My iPhone menüsüne giderek Find My iPhone servisinin devre dışı bırakıldığından emin olun.

4. iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın ve ardından TAiG jailbreak yazılımını çalıştırın.

5. Yazılım akıllı telefonunuzu algılandığında bu ekranı göreceksiniz, Cydia kutucuğunu işaretleyin ama 3K Assistant kutucuğundaki işaretlemeyi kaldırın.

iPhone iOS 8.3 Jailbreak Rehberi

6. Alt kısımda yer alan “Start” butonuna tıklayın, TAiG yazılımı üzerine düşen görevi yerine getirerek iPhone jailbreak işlemini gerçekleştirecektir. İşlem tamamlandığında iTunes yedeğinizi geri yükleyerek akıllı telefonunuzu eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi iPhone iOS 8.3 Jailbreak işlemi TAiG programı ile kolayca yapılabilmekte. Jailbreak işleminin ardından cihazınızı Cydia’da yer alan ince ayar, uygulama, widget ve çeşitli seçeneklerle önemli ölçüde özelleştirebilirsiniz.