Kategoriler
Haberler

Samsung’un Yeni Pil Teknolojisi İddialı Geliyor

Son dönemlerde akıllı telefonlarımızda yer alan hemen her bileşen hızla gelişiyor ancak pil teknolojisinde önemli bir ilerleme kaydedilebilmiş değil. Hatırlanacağı üzere Samsung Ar-Ge departmanı pil boyutunu koruyarak kapasiteleri artırmak için önemli mesafe kat edilmesine olanak tanıyan yeni bir katot malzeme bileşimi geliştirdiklerini açıklamıştı.

Samsung daha önce gündeme gelen silikon katot materyale grafen karıştırarak aynı pil boyutunda pil kapasitesini 1.5 ile 1.8 kata çıkaran bir çözüm geliştirdi. Firmanın amiral gemisi konumundaki güncel cihazlarından Galaxy S6’yı ele alırsak bu teknoloji ile akıllı telefona 4000 mAh kapasiteli bir pil dahil edilebilir ve olağan bir kullanım senaryosunda 2 – 3 gün çalışma süresi sunulabilir.

Samsung'un Yeni Pil Teknolojisi İddialı Geliyor

Bu teknolojide daha önce şarj olma ve şarj boşalma döngüsü konusunda sıkıntılar vardı, sorunlar geride bırakılmış görünüyor. Samsung’un daha yoğun bataryalar üzerinde çalıştığını biliyoruz. Çalışmaların Galaxy S7’de meyvelerini vermesi kullanıcıları şüphesiz memnun edecektir.