Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Yeni iOS Fotoğraf Yükleme Özelliğini Test Ediyor

Son olarak ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Facebook yeni iOS fotoğraf yükleme özellikleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bazı yeteneklerini Snapchat’ten alan yeni özelliklerle fotoğraflara filtre ön izlemesi yapılabiliyor, herhangi bir renkte yazılar eklenebiliyor ve görsellerin üzerine Facebook etiketi dahil edilebiliyor.

iOS işletim sistemli cihazında Facebook uygulamasını kullananlar fotoğrafları dikey modda görebiliyor, basit kaydırma hareketiyle filtrelere göz atarak fotoğraflarını özelleştirebiliyor. Sepya efekti katan “Vintage”, parlak “Spring”, altın tonu “Summer”, turuncu atmosfer sağlayan “Fall”, “Winter” ve “Snow” gibi filtreler var. Sihirli değnek butonu aracılığıyla filtre, metin ekleme, kırpma, etiketleme ve sticker’lara erişim mümkün.

Facebook Yeni iOS Fotoğraf Yükleme Uygulamasını Test Ediyor

2013’ün son döneminde Snapchat’i 3 Milyar USD’lik teklifine rağmen bünyesine katamayan Facebook bu uygulamanın bazı özelliklerini kopyalayarak intikam alma peşinde gibi görünüyor. Son durumda Snapchat’in değerinin 10 Milyar USD seviyesine ulaştığı ifade edilmekte.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi