Kategoriler
Haberler

Samsung Z1 Satışları 1 Milyon Barajını Aştı

Duruma bakılırsa Samsung Z1 akıllı telefon satış değeri 1 milyon birimi aşmış vaziyette. Bu yılın Ocak ayında resmi duyurusu gerçekleştirilen akıllı telefonun 6 aydan kısa bir süre içerisinde bu seviyede satış değerlerine ulaşması büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Samsung Hindistan’ın pazarlama, mobil ve IT birimleri yöneticisi olan Asim Warsi beklentilerinin üzerinde bir başarı elde edildiği görüşünde. Cihazın benzer fiyat segmentindeki farklı marka ve model cihazlar arasında akıllıca sıyrıldığı açık. Güney Kore merkezli firma 100 USD altı ürün segmentinde altın renkli seriyi tanıtmak istiyor. Ülkede büyük talep gören 125 – 235 USD fiyat aralığı için de iddialı akıllı telefonlar geliştirme planı var.

Tizen OS işletim sistemiyle uyumlu olan uygulama sayısı hızla artıyor, uygulama sayısı Ocak ayından bugüne dek ikiye katlanmış. 30-31 Temmuz’da düzenlenecek Tizen Development Summit etkinliğinin ardından sayının hızla artması bekleniyor. Samsung’un Z1 akıllı telefon için bu aya dek 500.000 birimlik satış değerini hedeflediği raporlara yansımıştı.