Kategoriler
Konular

Stereo Ses Kaydedebilen Android Akıllı Telefonlar

2015 yılında kullanıcılarla buluşturulan ve Stereo ses kaydedebilen Android akıllı telefonlar dosyamızla sizlerleyiz. Nokia 808 PureView akıllı telefonda yer alan Rich Recording özelliği cihazın kullanıma sunulduğu dönemlerde hayli beğeni kazanmıştı. Lumia 930’da da stereo ses kaydı performansının oldukça başarılı olduğunu gözlemlemiştik. Şu an Lumia serisinde amiral gemisi konumunda güncel bir akıllı telefon yok ve pratikte üst seviye akıllı telefonların çoğu Stereo ses kaydı alabiliyor.

Bazı orta seviye akıllı telefonlarda da video seslerinin ya da genel ses kaydı performansının tatmin edici olduğunu biliyoruz. Üreticilerin bir kısmı ses performansı konusunda hassas ve bu nedenle 2015 yılındaki orta seviye Android akıllı telefonlarda ses işleme yongaları ile gürültü engelleyici mikrofonların stereo ses kaydına olanak tanıdığını görüyoruz. Bu yıl içerisinde kullanıma sunulan ve Stereo ses kaydedebilen Android akıllı telefonlar şu şekilde:

Stereo Ses Kaydedebilen Android Akıllı Telefonlar

Sony Xperia M4 Aqua

Stereo Ses Kaydedebilen Android Akıllı Telefonlar 1

Su ve toza karşı dayanıklı yapıda olduğu için IP68 sertifikasına sahip olan Sony Xperia M4 Aqua telefonda 1.7 GHz, 64-bit sekiz çekirdekli işlemci; 13 MP ana kamera, Selfie çekimler için 5 MP kamera ve LTE desteği var. Tatmin edici pil ömrü sunan cihazda Stereo ses kaydı özelliği hazır.

Huawei P8 Lite

Stereo Ses Kaydedebilen Android Akıllı Telefonlar 2

Huawei P8 Lite akıllı telefon üzerinde 5 inç genişlikli 720p ekran, 1.2 GHz 64-bit sekiz çekirdekli işlemci, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama alanı, microSD kart yuvası, çift LED flaşlı 13 MP ana kamera ve 5 MP ön kamera bulunmakta. Tasarımı ilgi çekici ve elbette stereo ses kaydı olanağı mevcut.

Xiaomi Redmi 2

Stereo Ses Kaydedebilen Android Akıllı Telefonlar 3

Uygun fiyat etiketine rağmen tatmin edici donanımsal özellikler barındıran Redmi 2’de Stereo ses kaydı yeteneği sunuluyor. Akıllı telefonun 4.7 inç genişlikli ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. Snapdragon 410 işlemci, 1 GB RAM, 8 GB depolama alanı, microSD kart yuvası, 8 MP ana kamera ve 2 MP ön kamera bizlerle.

ASUS ZenFone 2

Stereo Ses Kaydedebilen Android Akıllı Telefonlar 4

Yılın çok konuşulan akıllı telefonlarından ZenFone 2’de 4 GB RAM ve 64 GB kapasiteli depolama alanı seçeneğinin sunulması kullanıcıları sevindirdi. Orta-üst seviye akıllı telefonlar arasında iddialı bir konumda yer alan cihazda Stereo ses kaydı destekleniyor.

Motorola Moto E (2015)

Stereo Ses Kaydedebilen Android Akıllı Telefonlar 5

Moto E’nin 2015 modelinde dört çekirdekli 1.2 GHz Qualcomm işlemci, 4.5 inç genişlik ve 960 x 540 piksel çözünürlüklü ekran, 720p video kaydedebilen 5 MP ana kamera, VGA ön kamera, 1 GB RAM, 8 GB artırılabilir depolama alanı ve 2390 mAh kapasiteli pil var. Giriş seviyesinde konumlandırılan Moto E’de Stereo ses kaydı özelliğinin sunulması şaşırtıcı.