Kategoriler
Haberler

Microsoft Lumia 1030’den Yeni Bir Görüntü Sızdırıldı

Nokia Lumia 1020, teknik özellikleri ve kült yapısıyla Lumia serisinin en çok satan cihazlarından birisi olmuştu. 2013 yılında piyasaya sürülen cihazın Nokia’nın akıllı telefon bölümünün Microsoft’a satılması sonucunda güncellenmesi bekleniyordu. Bir süre önce özellikleri sızdırılan Microsoft Lumia 1030, görünüşe göre efsane akıllı telefon Lumia 1020’nin devam modeli olacağa benziyor.

Microsoft Lumia 1030’un sızdırılan ön panel görüntüsüne göre kenar çerçevelerinde belirgin bir inceltilmeye gidildiği görülüyor. Kenarları yuvarlatılmış bir ön panele sahip olan telefonun sızdırılan resimlerinde ABD’li operatör Verizon’un logosunun bulunması dikkat çekiyor.

Microsoft Lumia 1030’un iddia edilen teknik özelliklerinde; 5 inç Full HD PureMotion ekran, 4 çekirdekli Snapdragon işlemci, 2 GB RAM, 32 GB arttırılabilir dahili hafıza, 2 megapiksel ön ve Carl Zeiss optik sensörlü 50 megapiksel çözünürlüklü arka kamera yer alıyor. Windows 10’lu ilk cihazlardan birisi olması beklenen Lumia 1030’un bu yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.