Snapdragon 820 ve 4 GB RAM'li Xiaomi Mi 5 Akıllı Telefon

Çin'de üretilen ve yılın merakla beklenen üst seviye akıllı telefonlarından birisi de Xiaomi'den geliyor. Mi 4 akıllı telefonuyla teknoloji meraklılarını hayal kırıklığına uğratmayan firmanın Mi 5 modelinin teknik detayları hakkında bir süredir çeşitli söylentiler yayılmakta.

Libra kod adlı Xiaomi Mi 5 akıllı telefonun 5.3 inç genişlikli ekranı 2560 x 1400 piksel çözünürlük değerine sahip. Yani 554 PPI gibi etkileyici bir piksel yoğunluğu değeri sunan ekran bizleri bekliyor. Yüksek performans vaat eden Snapdragon 820 SoC'den güç alan cihazda 4 GB RAM'e yer verilecek olması sevindirici. 16 ve 64 GB depolama seçeneği ile gelen akıllı telefonda depolama alanı microSD hafıza kartlarıyla artırılabiliyor. Ana kamera çözünürlüğü 16 MP, ön kısımda Selfie çekimler için 6 MP kamera hazır olacak. 3030 mAh kapasiteli pil içeren akıllı telefonun kutusundan Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkması bekleniyor. Parmak izi okuyucu görmemiz olası.

Xiaomi Mi 5'in Kasım ayında kullanıma sunulabileceği ifade ediliyor. Xiaomi'nin özellikle Snapdragon 820 yongasetiyle ilgili sorun yaşamamak için temkinli davrandığı düşünülüyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.