Kategoriler
Konular

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak Android Uygulamaları

Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak Android uygulamaları rehberimiz ile siz okuyucularımızın karşısındayız. Sigara akciğer kanseri başta olmak üzere vücudumuzun çeşitli bölgelerinde kanser, kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları, iktidarsızlık, vücudun direncinin düşmesi gibi sayısız hastalığa neden oluyor. İnsanın kendisine yapabileceği en büyük kötülüklerin başında geliyor.

Hemen her sigara tiryakisi vücuduna zarar verdiğinin farkında ama hem biyolojik faktörler hem de gündelik hayat akışı nedeniyle sigarayı bırakmak kolay olmuyor. Günler, aylar ve yıllar geçtikçe bırakmak daha da zorlaşıyor. Sigarayı bırakmak isteyen insanlar irade ortaya koymak dışında çeşitli medikal ve bitkisel ürünlerden yardım alıyor. Siz de sigarayı bırakmak için çabalıyorsanız Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bu uygulamalar zorlu anlarınızda başvurabileceğiniz motive edici bir unsur olabilir. Şimdi dilerseniz sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak Android uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak Android Uygulamaları

Quit for Life

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak Android Uygulamaları 1

Amerikan Kanser Topluluğu’nun insanlığa sunduğu bir hediye olan Quit for Life zekice bir adlandırmaya sahip ve amacı basit şekilde dikkatinizi çekmek. Sigarayı bıraktığınız günden beri elde ettiğiniz kazancı, kaydettiğiniz ilerlemeyi ve sigarayı bırakma sonucunda hanenize yazılan kazanımları -daha beyaz dişler, temiz deri, rahat nefes alabilme gibi- gösterebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

Just Quit Smoking Hyperactive

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak Android Uygulamaları 2

Just Quit Smoking Hyperactive uygulamasında sigarayı bıraktıktan sonra ne kadar para tasarrufu yaptığınız, kaç adet sigarayı içmekten kurtulduğunuz gibi çeşitli istatistikler tutuluyor. Araç aynı zamanda sigarayı bırakmanın sağlık açısından yararlarını da sunarak motivasyonu korumayı amaçlıyor. Gün boyunca dikkatinizi dağıtmadan sigaradan uzakta durmanıza katkıda bulunabilir.

Quit smoking slowly

Bu uygulama adından da anlaşılabileceği üzere sigarayı zamanla azaltarak bırakmanıza yardımcı oluyor. Ana fikir sigara içmenizi programa bağlamak ve sigarayı içmeyi birden bırakmak yerine alışma sürecini işletmek. Uygulamada yeşil ışık yandığında sigara içebiliyor ve kırmızı yandığında içemiyorsunuz. Sigarayı bırakma sürecinde motive olmanızı sağlayacak video ve ipuçları da var.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S22 Ultra'daki en iyi 10 özellik

Quit smoking – QuitNow!

Quit smoking – QuitNow! uygulamasıyla sigaradan uzakta kalmak adına çeşitli aktiviteler içeren beyaz listeler oluşturuyorsunuz. Uygulamada elbette sigarayı bıraktıktan sonra yaptığınız tasarruf ve zaman kaydı tutuluyor. Sigarayı bıraktıktan sonra sağlık durumunuzda nasıl bir iyileşmenin gerçekleştiğini de öğrenebiliyorsunuz.

Smoke Free

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak Android Uygulamaları 5

Smoke Free çığır açan özelliklere sahip değil ve listedeki diğer uygulamalara kıyasla sade bir arayüz içeriyor ama istatistikleri bir bakışta anlaması kolay şekilde sunuyor. Örneğin uygulamada sigarayı bırakarak harcamadığınız parayı görebildiğiniz gibi zaman kazancınızı da görebiliyorsunuz. Basit ama çarpıcı bir sunum söz konusu.

İlginizi Çekebilir:  Bağımlılık yapan iPhone oyunları