Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z3+ Isınma Sorununu Çözen Güncelleme

Geçtiğimiz ay kullanıma sunulan Sony Xperia Z3+ / Xperia Z4 akıllı telefonda Snapdragon 810 yongaseti kaynaklı ısınma sorunları olduğu kullanıcılar tarafından fark edilmiş ve Sony sorunun varlığını kabul etmişti. Yongasetinin üreticisi Qualcomm durumu kontrol altına almış değil  ama Sony’den ısınma sorununun çözümü için 28.0.A.7.24 sürüm numaralı güncelleme geldi.

70 MB seviyesindeki güncelleme Android işletim sistemi versiyonunu değiştirmiyor, cihaz hala Android 5.0.2 sürümü ile çalışmakta. Güncelleme bölgeniz için kullanıma sunulduğunda akıllı telefonunuza bildirim gelecek ve OTA yoluyla ya da PC’ye bağlayarak veri kaybı olmadan telefonunuzu güncelleyebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir

Sony Xperia Z3+ Isınma Sorununu Çözen Güncelleme

Güncellemenin ısınma sorununu nasıl çözdüğü netleşmiş değil ama büyük ihtimalle CPU ve GPU hızının düşürülmesi ile ısınma kontrol altına alınıyor. Snapdragon 810 yongasetine ev sahipliği yapan HTC One M9’da da benzer ısınma sorunu var ve firma yayınladığı güncelleme ile ısınma sorununu tam anlamıyla çözemese de dizginleyebildi, güncellemenin ardından benchmark skorlarında bir miktar düşüş olduğu göze çarpmıştı.