Kategoriler
Rehberler

Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı

Akıllı telefonlar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Bu yetenekli cihazlarımıza dosya kopyalamak için eskiden daha çok USB data kablolarını ya da Bluetooth bağlantısını kullanıyorduk. Ancak bu geleneksel yollardan Bluetooth aktarımı hayli yavaş gerçekleştiriyor, USB data kablosu da her zaman için pratik bir çözüm değil. Peki Android telefon ve bilgisayar arasında kablosuz dosya aktarımı için sürükle bırak yöntemini destekleyen uygulamalara ne dersiniz? Akıllı telefon ve PC arasında büyük boyutlu dosyaları Wi-Fi bağlantısı üzerinden transfer etmek mümkün. Bu yazımızda Android telefon ve bilgisayar arasında kablosuz dosya aktarımı için kullanabileceğiniz en başarılı beş ücretsiz uygulamayı tanıtacağız.

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı 0

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı

1. AirDroid

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı 1

AirDroid Android işletim sistemli akıllı telefon ve bilgisayar arasında veri aktarımı gerçekleştirmek için kullanılan en popüler uygulamalardan birisi konumunda. Araç ile Android cihazınıza Windows, Mac sistemler ya da Web arayüzü üzerinden erişebilir ve cihazlar arasında kablosuz dosya aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Arayüzde dosya aktarımı yapmak oldukça kolay. Transfer etmek istediğiniz dosyaları sürükle – bırak yöntemiyle Android telefonunuza gönderebiliyorsunuz.

2. Portal

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı 2

Pushbullet uygulamasının geliştiricileri tarafından kullanıma sunulan Portal PC ve Android akıllı telefon arasında büyük boyutlu dosyaları transfer etme olanağı sağlıyor. Portal ile çok sayıda küçük ya da büyük boyutlu dosyaları aktarmak mümkün ama cihazların aynı kablosuz ağa bağlı olmaları gerekiyor. Aracın kullanımı oldukça pratik. Yalnızca uygulamayı çalıştırın ve bilgisayarda http://portal.pushbullet.com/ adresini ziyaret edin. Büyük boyutlu dosya aktarımlarında başarılı olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

3. Infinit

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı 3

Infinit uygulaması ile arkadaşlarınıza ya da sahip olduğunuz cihazlara dosya gönderebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki herhangi bir dosyayı paylaşmak için Infinit paylaş butonunu kullanmanız yeterli olacaktır. Dökümanları, fotoğrafları ve hatta Full HD filmleri akıllı telefon, tablet ve bilgisayarınız arasında transfer edebilirsiniz. Uygulamadaki eşsiz noktadan noktaya teknolojisi ile dosya aktarımının hayli hızlı ilerlediğini söyleyebiliriz.

4. FileDrop

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı 4

FileDrop akıllı telefon ve bilgisayar arasında bağlantı kurarak dosya göndermek için kullanılabilecek bir diğer ücretsiz araç. Küçük ve şirin bir uygulama olan FileDrop ile dosya ve fotoğrafları Wi-Fi üzerinden aktarmak mümkün. Fotoğraflar uygulama aracılığıyla uzaktan slayt gösterisi şeklinde gösterilebiliyor. Windows ve Mac sistemler destekleniyor.

5. SendAnywhere

Android Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Aktarımı 5

Send Anywhere kullanıcıların dijital içerikleri gerçek zamanlı olarak paylaşmalarına imkan tanıyan çoklu platform destekli bir servis. Herhangi bir format ya da boyuttaki dosyayı dilediğiniz zaman gönderebiliyorsunuz. Dosya aktarımı konusunda herhangi bir sınırlandırmanın söz konusu olmaması sevindirici. İki farklı cihaz arasında güvenli şekilde doğrudan veri aktarımı yapılabiliyor.