Kategoriler
Haberler

BlackBerry Edge Modeli ile Bataktan Kurtulmak İstiyor

BlackBerry‘nin kara günler geçirdiğini söylemiştik. BlackBerry Storm modeliyle beklediği şatışı yakalayamayan firma, büyük bir düşüşe geçti. Android ekosistemi 1 milyar 246 milyon kullanıcıya ulaştı ve bu sayı her geçen gün artıyor. Özellikle Samsung, LG, HTC, Oppo, Xiaomi,ZTE, Sony Vivo ve Huawei gibi dev firmaların önünden sıyrılıp bataktan kurtulma çabaları peşinde.

Kanada’nın en büyük mobil üreticisi konumunda ki BlackBerry satıldı satılacak, battı batacak denirken firma yoluna bir şekilde devam etme kararı aldı. Hatta ülkemizde de bir gurup müteşebbis! “BlackBerry’i satın alalım” açıklamalarında bulunduysa da böyle bir durum gerçekleşmedi.

BlackBerry yaptığı tüm telefonlarda kendi geliştirdiği BlackBerry OS işletim sitemini kullanmaktaydı. BlackBerry OS 10 2013 yılında tanıtıldı ve işletim sistemi kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi ama uyglama marketi oldukça çöl havası estiriyordu.

Gelen sızıntılara bakılırsa Samsung Galaxy S6 Edge gibi iki yana kıvrımlı ekrana sahip alacak. Model ismi zaten Samsung’dan aşikâr BlackBerry Edge olarak isim konulmuş. BlackBerry Edge‘nin en önemli sürprizi ise ekranı değil; @evleaks tarafından sızdırılan görüntülere göre BlackBerry Edge Android işletim sistemi ile gelecek. Umarız ki BlackBerry Edge başarıya ulaşıp akıllı telefon pazarında bir yer edinirler.