Kategoriler
Konular

Samsung Galaxy S6 Active Ekran Özellikleri

samsunggalaxyS6Active-624x351

Samsung Galaxy S6 Active incelememize devam ediyoruz. Bu yazıda, Samsung Galaxy S6 Active ekran özelliklerinden bahsedeceğiz. Samsung’un ekranlar konusundaki iddiası zaten hepimizin malumu. Firma bu telefonda  da bu iddiasını sürdürmüş görünüyor.

Samsung Galaxy S6 Active’in ekranı 5.1 inç boyutunda. QHD çözünürlüğe yani 1440 x 2560 piksele sahip olan akıllı telefon kullanıcılara gerçekten çok iyi bir çözünürlük desteği sunuyor. Ekran Super AMOLED panel üzerine dizayn edilmiş. AMOLED panel sayesinde, telefona kötü açılardan baksanız bile görüntü tatmin ediyor. Samsung’un bu konuda diğer firmalarla girdiği rekabetten üstün çıktığını söylemek yanlış olmasa gerek. Telefonun yüksek çözünürlüğü ve 576 ppi piksel yoğunluğu görüntünün oldukça net ve ayrıntılı olmasını sağlıyor.

Samsung Galaxy S6 Active, renklerin gerçeğe yakınlığı, renk sıcaklığı gibi unsurlar bakımından Samsung Galaxy S6’dan çok farklı değil. Akıllı telefonda renkler, beyaz ayarı 6521K sıcaklık baz alınarak oluşturulmuş. Gayet doğal bir referans noktası sayılabilir bu değer, ne soğuk ne sıcak. AMOLED ekranın sayesinde birçok tonu kapsayan renk yelpazesi de S6 Active’in ekranını başarılı sunan detaylardan. Ayrıca akıllı cihazın güneş altında kullanabilirlik seviyesi de tatminkar. Güneş altında yüksek kontrasta rağmen 570 nit parlaklık seviyesi sunan Samsung, kalibrasyon kısmında da başarılı.