Kategoriler
Konular

Samsung Galaxy S6 Active Arayüz İncelemesi

Samsung Galaxy S6 Active, Android işletim sistemi Lollipop v5.0.2 üzerine yerleştirilmiş TouchWiz arayüzüyle kullanıcılara işlevsel bir kullanım sunmayı hedefliyor. Akıllı cihaz bu konuda Samsung Galaxy S6 ile fazla farklar barındırmıyor. Görseller ve ikincil ögeler Galaxy S6’da da S6 Active’de de aynı.

TouchWiz arayüzü, kullanıcılara indirilebilir birçok tema seçeneği sunuyor. Ayrıca çoklu-pencere/multi-window düzenlemesiyle çoklu-görev/multi-tasking kullanımı, tek el modu gibi çeşitli ögeleri de barındırıyor. Galaxy S6 Active’de farklı olarak, Active butonuna basınca açılan Faaliyet Alanı/Activity Zone ekranı mevcut. Bu ekranda kronometre, pusula, el feneri, termometre gibi bazı küçük araçlar mevcut.

galaxy s6 active arayüz

S6 Active’de hatırı sayılır bir tema çeşitliliği mevcut. Temayı değiştirmek için Galaxy Apps Store’a göz atmalısınız. Tema değiştirdiğinizde, sadece duvar kağıdı değiştirmiyorsunuz, arayüzün görünüşü de değişiyor. Örneğin, renk geçişleri, logolar, bazı çekirdek uygulamaların düzenleri vs. Bildiğiniz gibi, bu segmentteki diğer akıllı telefonlar gibi S6 Active’in de ekranı büyük. Standart kullanıcılar genelde tek elle kullanımda zorlanıyorlar. Bu durumu çözmek için arayüzde one-handed mode/tek el modu bulunuyor. Telefonu sadece tek elle, başparmağınızla kullanmak istediğiniz zaman ekran ulaşılabilir bir ekrana dönüşüyor. Ama bu ekranı karmaşık işlemler için değil de daha çok arama yapma, elektronik postalarınızı kontrol etmek, hava durumuna bakmak gibi nispeten basit işlemlerde kullanıyorsunuz.