Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Hyundai Otomobillere Apple Watch Desteği

Hyundai Otomobillere Apple Watch Desteği

Daha önce iPhone’da var olan uygulamalar şu sıralar Apple Watch sürümleriyle mağazada boy gösteriyor. Hızla gelişen Apple Watch’un uygulama ve geliştirmeleri yeni fikir ve özellikleride beraberinde getiriyor. Geçmiş haberlerimizde Watch’un Wii konsolu kumandası gibi özelllik kazandırıldığını söylemiştik. Özellikle otomobil firmaları Apple Watch uygulamalarıyla otomobili uzaktan yönetmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu firmalardan biri olan Hyundai, yeni Apple Watch uygulamasıyla iPhone’a göre daha kolay kullanım sunuyor.

iPhone’da var olan Blue Link isimli uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlayan Hyundai, uygulamaya Apple Watch desteği getirdi. İşin doğrusu iPhone’da olan özelliklerin aynısına sahip olan bu uygulama, yalnızca söz konusu özelliklere erişimi kolaylaştırıyor.

Peki kullanıcılar Apple Watch ile otomobilde ne gibi fonksiyonları yönetebilir?

Otomobilin kapılarını kilitliyor ve açabiliyor, motoru çalıştırabiliyor ve herhangi bir hırsızlık söz konusu olduğunda konum bulma özelliği sayesinde otomobilin yerini tespit ederek polise haber veriyor. Ayrıca acil durumlarda veya otomobilin yerini tespit etmek amacıyla uzaktan farları açmak veya korna çalmak da mümkün oluyor. Google’ın harita hizmetinin entegre edildiği sistem, otomobilin yerini hızlı bir şekilde bulabiliyor. Yolda kalma gibi durumlarda da yine Blue Link uygulaması yardıma koşuyor.

Blue Link sisteminin Yıllık 99 dolar ücreti bulunuyor. Bu arada uygulamanın Android Wear versiyonu da olduğunu söylemekta fayda var.