Kategoriler
Rehberler

Android: Note Edge Benzeri Çoklu Uygulama Kullanımı

Android çoklu uygulama kullanımı özelliğini bu işlevi varsayılan olarak barındırmayan akıllı telefonlara kazandırabilen başarılı bir çözüm ile karşınızdayız. Android ve iOS arasındaki en büyük farklardan birisi çoklu uygulama çalıştırma işlevinin yürütülme şekli. Apple’ın işletim sisteminde arka plandaki uygulamalar fiili olarak durduruluyor ancak Android’de arka planda çalışmaya devam ediyor. Android’deki bu durum başarılı şekilde avantaja dönüştürülemiyor ama Samsung’un Galaxy Note Edge akıllı telefonunda Edge paneli sayesinde uygulamalar arasında hızlı geçiş imkanı var. Neyse ki Android çoklu uygulama kullanımı işlevinden akıllı telefonunuzda faydalanabilmek için bu cihaza sahip olmak zorunda değilsiniz.

Android: Note Edge Benzeri Çoklu Uygulama Kullanımı

1. Android işletim sistemli akıllı telefonlara çoklu uygulama kullanımını kolaylaştıran Edge uygulamasının ücretsiz versiyonunu buradan indirebilirsiniz. Hala Beta aşamasında olduğu doğru ama denemelerimizde bir sıkıntı yaşamadığımızı söyleyebiliriz.

Android Note Edge Benzeri Çoklu Uygulama Kullanımı 1

2. Uygulamayı cihazınıza yükleyip çalıştırdığınızda panel aktif hale gelecektir. Ekranın sol kısmının merkezine dokunun ve parmağınızı basılı tutun.

Android Note Edge Benzeri Çoklu Uygulama Kullanımı 2

3. Aracın uygulama çalıştırma ve Wi-Fi, Data, Bluetooth, Ses gibi ana işlevlere erişebilmesi gerekiyor. Panele erişmek istediğinizde uygulamanın çeşitli işlemler için ihtiyaç duyduğu onayları vermeniz şart.

Android Note Edge Benzeri Çoklu Uygulama Kullanımı 3

4. Uygulamayı ikinci kez çalıştırdığınızda ekran ayarları karşınıza çıkacak. Buradan Edge panelini tamamen düzenleyebiliyorsunuz. Görüntülemek istediğiniz kısayollar, uygulamalar buradan ayarlanabilmekte. “Active Edge Settings” seçeneğinden yerleşimi özelleştirebilirsiniz.

Android Note Edge Benzeri Çoklu Uygulama Kullanımı 4
İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü