Kategoriler
Haberler

Geekbench’te Beliren Gizemli Xiaomi Akıllı Telefon

Popüler benchmark uygulamaları arasında yer alan Geekbench’in sonuç veritabanında yeni bir Xiaomi akıllı telefon belirdi. Donanımsal özellikleri açısından orta-üst seviye akıllı telefonların bulunduğu aralığa denk düşen “Libra” kod adlı cihaz altı çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon 808 SoC’sinden güç alıyor. 2 GB RAM tercih edilmiş görünüyor.

Xiaomi bu yıl ürün gamında çok sayıda akıllı telefon modeline yer vermeye hazırlanıyor. Firma 2015 yılına üst seviye Mi Note ve Mi Note Pro modelleriyle giriş yapmıştı. Ardından Redmi 2 ve fiyat / performans odaklı bir çözüm olan Mi 4i’yi tanımıştık. Amiral gemisi konumundaki Mi 5 lansmanı beklemede, orta seviye Redmi Note 2 phablet kullanıcıların merak ettikleri bir ürün. Şimdi de bu gizemli akıllı telefonla karşı karşıyayız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Geçtiğimiz günlerde çift arka kamera içeren bir Xiaomi cihazın fotoğrafı sızdırılmıştı. Bu cihazın Mi 5’in erken prototiplerinden birisi olabileceği yorumları getirilmişti ama şu an fotoğraftaki cihazın “Libra” olup olmadığı sorusu akıllarda. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.