Kategoriler
Haberler

Yüksek Hızlı UFS 2.0 Belleklerin Kullanımı Yaygınlaşacak

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge akıllı telefonların yüksek performans sunmasında UFS 2.0 flash bellek çözümünün tercih edilmesi büyük rol oynuyor. Samsung’a akıllı telefon arenasında önemli bir avantaj sağlayan bu teknoloji yakın zamanda farklı akıllı telefonlarda da karşımıza çıkacak gibi görünüyor. SK Hynix’in yaptığı açıklamaya bakılırsa önde gelen akıllı telefon üreticileri 64 GB kapasiteli UFS modüllerini tedarik etmekle meşgul.

SK Hynix’in UFS depolama çözümü rastgele okuma testlerinde saniyede 32.000 giriş / çıkış işlemine olanak tanıyor, bu değer mevcut eMMC 5.0 depolama çözümlerinden üç kat hızlı! Akıllı telefonların genel kullanım deneyimi, çok sayıda uygulamanın çalıştırılması ve veri aktarımı durumlarında ciddi bir performans kazanımı söz konusu.

UFS yongalar üst seviye akıllı telefon ve tabletlerde hızla yaygınlaşacak. eMMC ise uygun fiyatlı cihazlarda tercih edilecek. Bu yıl % 4 kullanım oranına erişebilen depolama birimlerinin 2017’de % 23 ve 2019’da % 49’luk pazar payına ulaşması bekleniyor.