Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Mobil Haber Kaynağı Yenilendi

Hayatın artık bir parçası olan, herkesin günlük olarak sıkça ziyaret ettiği sosyal medya Facebook‘ta yenilikler var. Haber kaynağı, Facebook için çok büyük bir önem taşıyor. Zirâ Facebook kullanıcıları siteyi ilk açtıklarında haber kaynağı ile karşılaşıyorlar. Haber kaynaklarının alakasız sayfa ve gruplarla dolması kullanıcıyı da rahatsız edebiliyor.

Facebook da kullanıcılarının haber kaynaklarını kendi isteğine göre şekillendirmelerini ve iyileştirmelerini sağlayacak yeni araçlarını kullanıma sundu. Bu araçlarla birlikte kullanıcılar haber kaynaklarında kontolüne tam anlamıyla sahip olacaklar.

Facebook to Introduce an App for Gaming - The New York Times

Haber Kaynağının kişiselleştirmesini sağlayan yeni araçları şöyle maddelendirebiliriz;

· İlk sıralarda yer alacak arkadaş ve Sayfaların seçilmesi: Haber Kaynağının en üst sıralarında yer alması istenen arkadaş ve Sayfalar seçilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

· Yeni Sayfaların keşfedilmesi: Önceden beğenilmiş sayfalar doğrultusunda ilgi alanlarına uygun yeni Sayfalar bulunabiliyor.

· Takip edilen veya takibi bırakılan arkadaşların ve Sayfaların düzenlenmesi: Son bir hafta içerisinde Haber Kaynağında yer alan ve takibi bırakılan arkadaş ile Sayfaların listesi görüntülenebiliyor, ayarlar değiştirilebiliyor.

Bu araçları ilk olarak Facebook‘un iOS uygulamasında kullanıma sunuldu. Bu araçların yakın zamanda Android ve web kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.