Kategoriler
Haberler

İlk Likit Gövdeli Akıllı Telefon: Turing Phone

Akıllı telefon dünyası sürekli gelişmeye devam ediyor. Yüksek performanslı ve ince cihazlara ağırlık veren markalar son zamanlarda bükülme gibi ciddi dayanıklılık sorunları yaşamakta. Turing Robotic Industries tarafından geliştirilen Turing Phone, bu dayanıklılık sorunlarını kökünden çözüyor.

Liquidmorphium adında bir alaşımdan üretilen Turing Phone, çelik ve metal gibi maddelerden daha sağlam ve dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Liquidmorphium’un zirkon, bakır, nikel, gümüş ve alüminyum’un karışımından elde edilen sağlam ve çevreci bir alaşım olduğu ifade ediliyor. Bu yönden dayanıklılık sorununu çözmeyi başaran Turing Phone, çeşitli veri şifreleme çözümleriyle de güvenli bir telefon olduğunu ispat ediyor.

5.5 inçlik HD ekran, 2.5 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 801 işlemci, 3 GB RAM, 16/64/128 GB dahili hafıza, 8 megapiksel ön ve 13 megapiksel arka kamera, manyetik şarj teknolojisiyle donatılan 3000 mAh batarya gibi iddialı özelliklere sahip olan Turing Phone’un 128 GB’lık en üst modelinin 870$’den (Yaklaşık 2300 TL) satışa sunulacağını da belirtelim.