Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Alcatel’den Akıllı Saat: OneTouch Watch

Günümüzde akıllı telefonlar teknoloji anlamında hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. İletişimde ve hayatın her alanında, etkileşim açısından yaşamı kolaylaştıracak her teknolojik ürün, kullanıcılar için bir ihtiyaç haline geldi. Akıllı cep telefonları her yıl yeni modelleri ile tanıtılırken, teknoloji devi şirketler bu durumu daha da ileriye götürmekte kararlı gözüküyor.

Dünya, teknolojik açıdan her gün bir adım daha ileri doğru giderken, teknolojinin devleri, ürünlerini her yıl rekabet amaçlı kullanıcılara sunmaya devam ediyor. İşte bu açıdan en yeni teknolojik ürünlerden biri de akıllı saatler olarak göze çarpıyor.

ALCATEL ONETOUCH’un Hero, Idol ve Pop serilerindeki telefonlarla uyumlu olan akıllı saat OneTouch Watch, kullanım kolaylığı için kayışın içinde bulunan USB bağlantısı sayesinde uzun süre dayanıklı batarya ve kolaj şarj imkanına sunan saatler, ayrıca kullanıcıların uyku düzenlerini takip etmeleri, atılan adımları saymaları ve yakılan kalori miktarını kontrol etmeleri mümkün. Sportif koyu kırmızı/volkan siyahı, kadınsı beyaz, klasik krom/koyu gri ve zarif metal/beyaz gibi farklı tarzlarda üretilen OneTouch fırçalanmış krom, küçük örgülü reçine kayışlar ve beyaz paslanmaz çelik malzeme kullanılmış.

OneTouch Watch, Eylül ayı itibariyle teknoloji marketlerde satışa sunulacak. Yurtdışında $150 dolar fiyat biçilen saate Türkiye fiyatının kesinleşmediğini hatırlatalım.