Kategoriler
Konular

En İyi Android Not Alma Uygulamaları

En iyi Android not alma uygulamaları ile sizlerleyiz. Teknoloji geride bıraktığımız yıllarda hızla gelişti, artık hemen her şeye elimizin altındaki akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar aracılığıyla ulaşabiliyoruz. Teknolojinin hızlı gelişimi bazı geleneksel alışkanlıklarımızı da güncelleme gereksinimini doğurdu, artık not defteri veya ajanda kullanımının ciddi şekilde azaldığını görüyoruz. Bunların yerini akıllı telefon uygulamaları almış durumda. Artık notlarımızı akıllı telefonlarımız aracılığıyla tutuyoruz ve bunlar farklı platformlardaki uygulamalarla eşitlenebildiği için sürekli erişebilmemiz mümkün. Google Play uygulama mağazasında çok sayıda not alma uygulaması var. Bazıları farklı platformlar arasında eşitleme yapıyor, bir kısmı bulut depolama teknolojilerini kullanıyor, bazı araçlar da eşsiz arayüzleriyle ön plana çıkıyor. Dilerseniz sizler için derlediğimiz en iyi Android not alma uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

En İyi Android Not Alma Uygulamaları

1. Evernote

En İyi Android Not Alma Uygulamaları 1

Evernote çoklu platform desteğine sahip olan, en popüler not alma uygulaması konumunda. Aracın kullanımı oldukça kolay ve aklınıza gelen fikirleri not alarak unutmayabilirsiniz. Organize çalışma imkanı sağlayan uygulama üretkenliğinize ciddi katkı sağlayacaktır. Evernote ile notlar tutmak, notlara fotoğraf / ses kaydı eklemek, yapılacaklar listesi oluşturmak, notlarda arama yapmak mümkün. Zengin özellikler içeren Premium hesaba ücretli terfi seçeneği var.

2. OneNote Mobile

En İyi Android Not Alma Uygulamaları 2

Android uyumlu OneNote uygulamasıyla metin, resim ve ses kaydı içeren notlar oluşturabiliyorsunuz. Kutucuklar içeren yapılacaklar listesi oluşturmak mümkün. Notlar Microsoft SkyDrive bulut depolama hizmeti aracılığıyla eşitlendiği için internet bağlantısı olan her yerden notlarınıza sorunsuzca ulaşabilirsiniz. Stylus kalemle gelen bir akıllı telefonunuz varsa el yazınızla not alabileceğinizi de belirtelim.

3. GNotes

En İyi Android Not Alma Uygulamaları 3

GNotes ile notlar alabilir, fotoğraf kaydedebilir, yapılacaklar listesi oluşturabilir, sesli hatırlatma notları tutabilir ve el yazınızla notlar yazabilirsiniz. Elbette arama işlevi de var. Uygulamanın beğenimizi kazanan özelliği hesap ayarlamaları gerçekleştirildikten sonra Gmail üzerinden senkronizasyon yapabilmesi. Notları SD karta yedekleme / geri yükleme imkanı hazır. Yedek dosyasını bilgisayarınıza kopyalayarak web tarayıcınızla açabiliyorsunuz.

4. ColorNote

En İyi Android Not Alma Uygulamaları 4

ColorNote bir diğer basit not alma uygulaması. Araç ile not, hatırlatma, e-posta, mesaj, alışveriş listesi ya da yapılacaklar listesi oluşturmak mümkün. Önem teşkil eden ve unutmak istemediğiniz notlarınızı widget ile Android ana ekranına sabitleyebiliyorsunuz. ColorNote iki farklı not alma formatı sunuyor: normal kağıt düzeni ve kontrol listesi düzeni.

5. InkPad Notepad

En İyi Android Not Alma Uygulamaları 5

InkPad Notepad basit, kullanımı kolay; akıllı telefonunuz ve web’de hızlı şekilde not almanıza olanak sağlayan bir araç. Inkpad Notepad ile kaydettiğiniz notlarınıza www.InkpadNotepad.com internet sitesinden ulaşabiliyorsunuz. Akıllı telefonunuz olmasa dahi web arayüzünden notlara ulaşmak, düzenlemeler gerçekleştirmek büyük avantaj.

6. Google Keep

En İyi Android Not Alma Uygulamaları 6

Google Keep ile basit notlar oluşturabilir ve bunları arkadaşlarınız / sevdiklerinizle kolayca paylaşabilirsiniz. Google Keep’te notlar, listeler ve görselleri kayıt altına alabiliyorsunuz. Notlarda farklı renkler kullanılabilmesi beğenimizi kazandı. Google Keep’i web arayüzünden de (https://keep.google.com/) deneyebilirsiniz.

7. Simplenote

En İyi Android Not Alma Uygulamaları 7

Simplenote ile notlar, fikirler ve listeler kolayca kayıt altına alınabiliyor. İçerikler tüm akıllı cihazlarla ücretsiz şekilde eşitlenebilmekte. Simplenote hız ve verimlilik hedef alınarak tasarlanmış bir çözüm. Uygulamayı açın, notlarınızı oluşturun, işlem tamam! Notlarınızı etiket ve sabitleme seçenekleriyle organize edebilirsiniz.