Kategoriler
Haberler

Acer S59 Akıllı Telefon Benchmark Uygulamasında Belirdi

Acer akıllı telefon pazarında bir süredir yeni modelleriyle aktif olmasa da firmanın yeni ürünler üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Firmanın yeni cihaz prototipine erişen birisi bir şekilde benchmark uygulaması çalıştırmış görünüyor. Tabii burada bizim için önemli olan teknik özellikler listesinin de ortaya çıkmış olması.

Acer S59 akıllı telefon ön yüzde yer alan kamerasıyla ön plana çıkabilir. Akıllı telefonun ön kısımdaki kamerası 13 MP çözünürlük değerine sahip, bu çözünürlük değerindeki ön kameraları daha önce Asus Zenfone Selfie, HTC Desire Eye ve Micromax Canvas Selfie gibi cihazlarda görmüştük. Selfie tutkunları için şüphesiz önemli bir gelişme. Bu cihazların hepsinde ön kameraya eşlik eden flaş da mevcut. Arka kamera da aynı çözünürlükte ve sevindirici şekilde her ikisi de 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor!

Acer S59

Akıllı telefonun 5 inç genişlikli ekranı 720p çözünürlük sunuyor. 1.3 GHz’de çalışan sekiz adet Cortex-A53 işlemci çekirdeği barındıran MediaTek MT6753 SoC, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı ve Android 5.1 Lollipop işletim sistemi var. Tabii cihaz prototip olduğu için final üründe Android işletim sistemi versiyonu yükseltilebilir. Acer S59’un fiyatı ve kullanıma sunulma tarihi konusunda bilgi bulunmadığını belirtelim.