Kategoriler
Konular

Samsung Galaxy S6 Active Multimedya Özellikleri

Samsung Galaxy S6’nın, su ve toz geçirmeyen, darbelere dayanıklı versiyonu S6 Active’i incelemeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Samsung Galaxy S6 Active multimedya özelliklerinden bahsedeceğiz. Önceki S6 Active yazılarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6 Active’in varsayılan müzik çaları, Google Play Music uygulamasının yerine TouchWiz’in müzik çaları olarak seçilmiş. Diğerine nazaran daha temiz ve sade bir görüntüsü var bu müzik çaların. Telefonun arka hoparlörü 83 dB gücünde ses sunuyor kullanıcılara. Telefonun diğer versiyonu Samsung Galaxy S6 73 dB, S5 Active ise 77 dB ses çıkış gücüne sahipti. seviyesinde ses sunuyordu. Görüleceği üzere ses miktarının artırılması için özel bir çaba harcanmış olan S6 Active hakkında, ses kalitesi için aynı şeyi söylemek mümkün olmuyor. Belli bir ses seviyesinin üzerinde, hoparlör gerçekten kulağı çok hoş gelmeyen sesler çıkarmaya başlıyor.  Müziği kulaklıktan dinlemek isterseniz de, 3,5mm‘lik jack  üzerinden 0,526V çıkış günü elde ediyoruz. Bu rakam S5 Active’de 0,62, S6’da 0,54 V.

Samsung Galaxy S6 Active galerisindeki resimleri düzenleme aracı, önceki Samsung cihazlarının da yapabileceği kırpmak, keskinleştirmek veya filtreler eklemek gibi işlemleri yapabiliyor ama farklı ve özel bir özelliğe sahip olduğunu söyleyemiyoruz.

galaxy s6 active multimedya

“Film sinemada izlenir” mottosuna tabii ki katılıyoruz fakat, mobil cihazlar için, “film S6 Active’de de izlenir, tıpkı diğer Super AMOLED ekranlı cihazlar gibi” şerhini düşmeden geçmek de olmazdı. Film izlemek istediğinizde uygulamayı adaptive mode kullanıyorsanız, renk doygunluğu vs. otomatik ayarlanıyor ve yüksek çözünürlüklü ekranda keyifli bir görsel sunuma şahit oluyorsunuz.