Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Uyku Modu Kontrolü: Hibernation Manager

Akıllı telefonunuzun güç tuşuna basarak ekranı kapattığınızda ya da cihaz bir süre boşta bekledikten sonra bu işlemi kendisi otomatik gerçekleştirdiğinde cihazınızda arka plan işlemlerinin çoğunluğu beklemeye alınır ve işlemci çalışma frekansını büyük oranda düşürür. Peki bu süreç üzerinde daha fazla kontrol olanağına sahip olmak istemez misiniz? Akıllı telefon üreticileri gelişmiş kontrol özelliklerini kullanıcılara sağlamıyor ve bu işlemler çoğunlukla algoritmalar yardımıyla otomatik olarak düzenleniyor.

Android işletim sistemli cihazlarla uyumlu olan Hibernation Manager uygulaması ile cihazınızın ekranını kapattığınızda otomatik olarak uyku moduna geçmesini istediğiniz ayarları belirleyebiliyorsunuz. “CPU hibernation” seçeneği pil tüketimini azaltmak için işlemci hızını düşürme olanağı sağlıyor. “Settings hibernation” ile Wi-Fi, mobil data, Bluetooth ve eşitleme işlemleri üzerinde denetim sahibi oluyorsunuz. “App hibernation” ile Facebook ya da Messenger gibi uygulamaları durdurabilirsiniz. Tüm bu düzenlemeler tek bir dokunuşla yapılabiliyor, uyku modu ayarları performans sıkıntısına yol açarsa her zaman temiz bir başlangıç yapma şansınız var.

Hibernation-Manager

Hibernation Manager çekici bir tasarıma sahip ve hayli sofistike bir uygulama. Gelişmiş kontrol imkanı sağlıyor. Kullanımı ücretsiz olsa da tüm özelliklerinden faydalanmak için bir defalığına 1.90 USD ödeme yapılması talep ediliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere akıllı telefonunuzda root erişiminin sağlanmış olması şart. Greenify gibi başarılı alternatifleri olsa da Hibernation Manager’ın gerçekten dikkate değer bir uygulama olduğunu düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?