Kategoriler
Rehberler

iPhone’da E-Posta İmzasını Değiştirmek

iPhone’da varsayılan e-posta uygulaması ile bir e-posta gönderildiğinde iletinin altına “Sent from my iPhone” – “iPhone’umdan gönderildi” imzası ekleniyor. Bu imzadan rahatsızsanız ve iPhone’da e-posta imzasını değiştirmek istiyorsanız anlatacağımız aşamaları takip etmeniz yeterli. iPhone’da temel e-posta ayarlarını nasıl düzenleyebileceğinize de değineceğiz. iPhone’da e-posta imzasını değiştirmek oldukça kolay.

iPhone: E-Posta İmzasını Değiştirmek

E-posta, takvim ve rehber aynı ayar menüsü içerisinde yer alıyor. Ayarların yer aldığı menüye erişin ve  “Mail, Contacts, Calendars” – “E-posta, Rehber, Takvim” seçeneğine dokunun. Buradan yeni e-posta hesabı ekleyebilir, varolan bir hesabı düzenleyebilir ya da kaldırabilirsiniz.

iPhone E-Posta İmzasını Değiştirmek 1

Aşağı doğru kaydırma yaptığınızda genel e-posta ayarlarını göreceksiniz. Seçeneklerin adlandırması zaten işlevlerini açıkça ortaya koyuyor. Ön izleme yapılacak ileti sayısı, silme onayı, gelen kutusunun konulara göre düzenlenmesi gibi seçenekler bulunuyor.

iPhone E-Posta İmzasını Değiştirmek 2

“Swipe Options” – “Kaydırma Seçenekleri” bölümünden arayüzde sağa ve sola kaydırma yaptığınızda hangi işlemlerin gerçekleştirilmesini istiyorsanız ilgili ayarlamayı yapabiliyorsunuz.

iPhone E-Posta İmzasını Değiştirmek 3

E-postaları sınıflandırmak için renk ya da bayrak kullanımını buradan düzenleyebiliyorsunuz.

iPhone E-Posta İmzasını Değiştirmek 4

İkinci grup e-posta ayarlarında daha farklı seçenekler var. Bizim için önem teşkil eden seçenek “Signature” – “İmza”.

iPhone E-Posta İmzasını Değiştirmek 5

Bu seçeneğe dokunun, karşınıza gelen arayüzde “Sent from my iPhone” – “iPhone’umdan gönderildi” yazan metin kutucuğunu seçin. Burada e-posta imzası için daha uygun bir giriş yapabilirsiniz, özellikle işiniz ve iletişim bilgilerinizi içerecek şekilde bir imza tercih edin.

iPhone E-Posta İmzasını Değiştirmek 6
İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?