Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter Erişim Yasağını Aşmak

Suruç’ta meydana gelen terör saldırısının ardından görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı. Mahkeme kararıyla görüntüler kaldırılana dek Twitter’a erişimin engellenmesi söz konusu. Şu an ülkemizde Twitter’a erişilemiyor. Tabii bu yasakları aşmanın çok sayıda yöntemi var. Akıllı telefonlarda en kolay çözüm bir VPN hizmetinden faydalanmak. VPN servisleri basit anlamda sizi yurtdışında konumlandırılmış kendi sunucuları üzerinden internete çıkardığı için yasakların aşılmasına olanak tanıyor. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarınızda Twitter erişim yasağını aşmak için bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

Twitter Erişim Yasağını Aşmak – Android

Open VPN Connect

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - Android 1

OpenVPN Connect uygulaması OpenVPN Access Server, Private Tunnel VPN ve OpenVPN Community için OpenVPN Technologies tarafından geliştirilen tam özellikli ve resmi bir VPN istemcisi. Cihazda root erişiminin sağlanmasına ihtiyaç duyulmaması hoş bir detay.

Hotspot Shield VPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - Android 2

Hotspot Shield VPN Android işletim sistemli akıllı telefonlarda en çok tercih edilen VPN uygulamalarından birisi konumunda. Tıpkı masaüstü istemcisi gibi harika özelliklere ev sahipliği yapıyor. İnternet yasaklarını aşmayı sağladığı gibi tüm internet deneyiminizi anonim kılmanıza da olanak tanıyor. Ücretsiz versiyonda kullanıcıları reklamlar karşılıyor.

Hideman VPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - Android 3

Android’li cihazlar için geliştirilen bir diğer ücretsiz VPN uygulaması olan Hideman VPN dünya genelinde 12 ülkede konumlandırılmış sunucularla bağlantı kurabiliyor. Haftalık 5 saat ücretsiz kullanım imkanı sağlanıyor. Araç Windows işletim sistemli bilgisayarlarla da uyumlu.

Hola Free VPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - Android 4

Hola Free VPN ile erişime engellenmiş internet sitesi, uygulama ve içeriklere sorunsuzca ulaşabilirsiniz. Ücretsiz bir hizmet olmasına rağmen reklam içermemesi şaşırtıcı. Erişim engellerini aşmak için faydalanabileceğiniz basit ve işlevsel bir seçenek.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

SpeedVPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - Android 5

SpeedVPN Android için geliştirilen ücretsiz bir VPN uygulaması. Dünyanın çeşitli bölgelerinde konumlandırılmış sunuculara tek dokunuşla erişim sağlanabiliyor. Ücretsiz olarak süre sınırlaması olmadan kullanılabilse de ücretli hesap alındığında daha fazla bant genişliği elde edilebiliyor. Ücretsiz hesapta 60 dakikalık bağlantının sonunda oturum son buluyor, tekrar tekrar istediğiniz kadar bağlantı kurabiliyorsunuz.

Twitter Erişim Yasağını Aşmak – iOS

Spotflux VPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - iOS 1

iPhone’unuz için başarılı bir VPN uygulaması arıyorsanız Spotflux VPN’i tercih edebilirsiniz. Bant genişliği tasarrufu, malware’lere karşı koruma, kişisel gizliliğin sağlanmasına yönelik önlemler içeren araç IP adresinize de gizlemekte. Uygulama ücretsiz denenebiliyor ama sonrasında 1.99 USD aylık ya da 5.99 USD yıllık abonelik seçeneklerinden birisini tercih etmek durumundasınız.

Dash VPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - iOS 2

Dash VPN ile internet sitelerine yönelik erişim yasaklarını aşmak ve güvenli / anonim bir bağlantı oluşturmak mümkün. Data Plan takip özelliği ile kullanıcılar ne kadar veri aktarımı gerçekleştirdiklerini öğrenebiliyor. Ücretsiz kullanılabileceği gibi aylık 0.99 USD’den başlayan abonelik seçeneklerine de yönelinebilir.

Hotspot Shield VPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - iOS 3

Android bölümünde ele aldığımız Hotspot Shield VPN’in iOS versiyonu da bulunmakta. Uygulamanın nimetlerinden iPhone kullanıcıları da faydalanabiliyor.

TunnelBear VPN

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - iOS 4

TunnelBear VPN iOS uyumlu en başarılı VPN seçeneklerinden birisi konumunda. Kullanımı oldukça kolay ve kullanım deneyimi yüzleri güldürüyor. Bağlantı hızı açısından herhangi bir problem yaşatmıyor. Aylık 2.99 USD seviyesinden başlayan abonelik paketleri var.

Faceless VPN Connection

Twitter Erişim Yasağını Aşmak - iOS 5

Çok fazla bilinmeyen bir uygulama olan Faceless VPN Connection kullanıcılara aylık 1 GB ücretsiz veri aktarımı olanağı sağlıyor. Ücretli abonelikler aylık 1.99 USD’den başlayan fiyatlarla edinilebilmekte.