Kategoriler
Konular

En İnce Akıllı Telefonlar

Teknoloji tutkunlarının ilgi alanları arasında en ince akıllı telefonlar ilk sıralarda yer alıyor. Yıllar geçtikte akıllı telefonların ekranları giderek büyüdü ama incelik değerleri önemli ölçüde düşürülebildi. Orta-üst seviyede hayli ince gövdelere sahip olan başarılı akıllı telefonlar göze çarpıyor. Bazı kullanıcılar için incelik oldukça önemli. Biz de Android işletim sistemiyle çalışan en ince akıllı telefonlar için küçük bir rehber hazırlamak istedik.

En İnce Akıllı Telefonlar

Huawei P8

En İnce Akıllı Telefonlar 1

Huawei’nin amiral gemisi akıllı telefonu P8 metal gövde içeriyor, incelik değeri yalnızca 6.4 mm. Sekiz çekirdek işlemcili Kirin 930/935 yongasetinden güç alan cihazın 5.2 inç genişlikli IPS ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. 3 GB RAM, 16 / 64 GB depolama alanı, microSD kart yuvası, 2680 mAh kapasiteli değiştirilemeyen pil var. Ön kısımda selfie çekimler için 8 MP kamera dikkat çekiyor. Ana kamera ise 13 MP çözünürlük sunmakta.

Samsung Galaxy A8

En İnce Akıllı Telefonlar 2

Samsung’un en güncel akıllı telefonu olan Galaxy A8 metal gövde ile geliyor ve yalnızca 5.9 mm olan incelik değeriyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Şu an Samsung’un en ince akıllı telefonu konumunda. 1.5 GHz’de çalışan sekiz çekirdek işlemcili Snapdragon 615 yongasetinden güç alıyor. 16 ve 32 GB kapasiteli depolama alanı microSD hafıza kartlarıyla artırılabiliyor. 5.7 inç genişlikli Super AMOLED ekran Full HD çözünürlük destekliyor. 3050 mAh kapasiteli pil ideal bir seçim olmuş. 16 MP ana kamera ve selfie çekimler için geniş açılı 5 MP ön kamera hazır.

Gionee Elife S7

En İnce Akıllı Telefonlar 3

Çin merkezli Gionee firması ultra ince yapıda akıllı telefonlar geliştiriyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde Gionee akıllı telefonlar yeniden adlandırılarak farklı markalar altında satılabiliyor. Elife S7 yalnızca 5.5 mm incelik değerine sahip. Metal çerçeveye ön ve arka kısımda Gorilla Glass 3 teknolojisi eşlik ediyor. 5.2 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük destekliyor. Sekiz çekirdek işlemcili MediaTek 6752 yongaseti, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı, 13 MP ana kamera ve 8 MP ön kamera var. 2750 mAh kapasiteli pil içeren üründe microSD kart yuvasının olmaması üzücü.

Vivo X5 Max

En İnce Akıllı Telefonlar 4

Vivo X5 Max yalnızca 5.1 mm’lik incelik değeriyle beğeni topluyor. Tıpkı Elife S7 akıllı telefon gibi X5 Max de metal malzeme ile kullanıcıları karşılıyor. Orta-üst seviye akıllı telefon segmentinde yer alan cihazın 5.2 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Sekiz çekirdek işlemcili Snapdragon 615 yongaseti, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası hazır. 2200 mAh pille gelen akıllı telefonun ana kamerası 13 MP ve ikincil kamerası 5 MP çözünürlükte.

Oppo R5

En İnce Akıllı Telefonlar 5

Şu an dünyanın en en ince akıllı telefonu 4.85 mm’lik incelik değeriyle Oppo R5. 2000 mAh kapasiteli pille gelen akıllı telefonda 3.5 mm kulaklık bağlantısı kullanılamamış, bunun yerine Bluetooth kulaklıklardan faydalanmak ya da dönüştürücü micro USB adaptörünü kullanmak gerekiyor. 5.2 inç genişlikli Super AMOLED ekranı Full HD çözünürlük değeriyle geliyor. Snapdragon 615 yongaseti, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı bizlerle. İnce yapıdan ötürü microSD kart yuvası yok. 13 MP ana kamera ve 5 MP ikincil kameranın f/2.0 açıklık değerinde olduğunu belirtelim. En ince akıllı telefonlar bu şekilde. Önümüzdeki günlerde farklı dosya konularımızla yine sizlerle olacağız.