Kategoriler
Konular

General Mobile 4G Tasarımı ve Kutu İçeriği

Bir önceki yazımızda General Mobile 4G’nin teknik özelliklerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise telefonun tasarımından ve kutu içeriğinden söz edeceğiz.

General Mobile 4G Kutu İçeriği

General Mobile 4G’nin kutu içeriğinde 1 adet 1A gücünde şarj aparatı, 1 adet microUSB kablosu, 1 adet kulak içi kulaklık ve yedek tıkaçları, 1 adet ekran koruyucu film çıkıyor. Burada kulak içi kulaklığın markanın diğer ürünlerinden farklı olduğu ve kalitesinin arttırıldığını söylemeliyiz. Fakat kutudan çıkan beyaz şarj aleti ve USB kablonun siyah kulaklıkla renk uyumu sağlamadığını belirtmemiz gerekiyor.

General Mobile 4G Tasarımı

140.5 x 69.75 x 9.3 mm boyutlarına sahip General Mobile 4G’nin 5 inçlik ekranına göre uygun bir boyutta olduğunu söyleyebiliriz. Kalınlığı dışında abisi Discovery II ile boyutları tıpatıp olan cihaz pantolon cebine rahatlıkla sığıyor. 9.3 mm kalınlığı ise idare edilebilir bir seviyede. 135 gramlık ağırlığı da General Mobile 4G’nin kompakt bir cihaz olduğunu kanıtlıyor.

Ekran kenarlarını ince olarak nitelendirebileceğimiz General Mobile 4G’de kapasitif tuş bulunmadığından alt kısmı boş ve bu da tasarım açısından büyük bir eksik. Üst kısımdaki yer alan yuvarlak hoparlör de cihaza farklı bir hava katmış durumda. Sağda toplanan ses ve uyku tuşları da tasarımsal açıdan bütünlük sağlamış. Cihazın üst kısmında 3.5 mm kulaklık girişi ve gürültü engelleyici ikinci mikrofon yer alırken, alt kısımda da iki hoparlör çıkışının ortasına konumlandırılmış bir USB girişi bulunuyor. Cihazın çift hoparlör çıkışının olduğuna aldanmamak gerek, zira bu deliklerin birisi mikrofon işlevi görüyor.

General Mobile 4G’nin arka kısmına göz atacak olursak çıkarılabilir bir arka kapak göze çarpıyor. Bu kapağın deri görünümlü bir plastik olduğunu düşünürsek marka burada üst seviye bir cihaz görünümü yaratmak istemiş olabilir. Kapağın ortasında yer alan General Mobile yazısı ise açık konuşmak gerekirse alttaki Android One yazısına göre oldukça kaba ve ucuz duruyor, marka sanki burada bir logo mu kullansaydı diye düşündürücü. Üst kısma konumlandırılmış büyük ve yuvarlak arka kameranın alt kısmında da dikine yerleştirilmiş bir LED flaş bulunuyor.

Özet geçecek olursak, General Mobile 4G modeli kutu içeriği açısından kulaklığı ve yedek ekran koruyucusuyla bir tık üstün durumda. Tasarım yönünden de çok büyük bir kusurunu bulamadığımız cihazın kapasitif tuşlarının bulunmadığı büyük boşluk görülen bir eksi.

General Mobile 4G rehberimizin gelecek yazısında cihazın ekran performansını anlatacağız. O zamana kadar Akıllı Telefon’u takip etmeyi unutmayın 🙂