Kategoriler
Konular

Yüksek Pil Kapasiteli Akıllı Telefonlar

Güncel yüksek pil kapasiteli akıllı telefonlar ile siz okuyucularımızın karşısındayız. Akıllı telefon kullanıcılarının günümüzde cihazlarından yüksek işlem gücü, iyi görüntü kalitesi veren ekran, yüksek performanslı kamera gibi beklentileri var ama bazı kullanıcılar da haklı olarak uzun pil ömrü istiyor. Akıllı telefonlardaki mevcut piller genellikle bir iş günü ve sonrasındaki birkaç saati tamamlama olanağı sunuyor ama bu süreyi cihazı daha yoğun şekilde kullanıldığında da tamamlayabilen modeller var. Bu küçük rehberimizde pil kapasitesi 3300 mAh üzeri olan güncel akıllı telefonları tanıtmak istedik. Dilerseniz yüksek pil kapasiteli akıllı telefonlar ile sizleri baş başa bırakalım.

Yüksek Pil Kapasiteli Akıllı Telefonlar

Motorola Moto X Play

Yüksek Pil Kapasiteli Akıllı Telefonlar 1

3630 mAh kapasiteli pile ev sahipliği yapan Motorola Moto X Play akıllı telefon Lenovo’nun P serisine rakip konumda ama son durumda “Motorola by Lenovo” etiketini taşıyor. Firma tam dolu pille 48 saat çalışma süresi vaat ediyor, teknik özellikleri de göz önünde bulundurulduğunda Sony ve Lenovo’nun iki günlük pil ömrü sunan elit akıllı telefon modelleri arasına girebildiğini görüyoruz.

ZTE Max+

Yüksek Pil Kapasiteli Akıllı Telefonlar 2

5.7 inç genişlikli HD ekran ve diğer çok dikkat çekici olmayan teknik özellikleriyle birlikte ZTE Max+’ın 3400 mAh kapasiteli pil içerdiğini görüyoruz. Pil kapasitesi tercihi yerinde olmuş.

OPPO R7 Plus

Yüksek Pil Kapasiteli Akıllı Telefonlar 3

Oppo’nun bu akıllı telefonunda 6 inç genişlikli hayli büyük bir ekran, metal çerçeve ve tatmin edici teknik özellikler var. 4100 mAh kapasiteli pil çoğu kullanıcı için tam şarj seviyesi ile iki günlük kullanım süresi anlamına geliyor.

Huawei P8max

Yüksek Pil Kapasiteli Akıllı Telefonlar 4

Oppo R7 Plus’ın 4100 mAh kapasiteli pili ve ekran genişliği sizin yeterli görünmüyorsa Huawei’nin P8max modeli akıllı telefonuna mutlaka göz atmalısınız. 6.8 inç ekranıyla akıllı telefon kavramının sınırlarını zorlayan ve bizce telefon niteliği de bulunan bir tablet olan cihaz 4360 mAh kapasiteli pil içeriyor.

Samsung Galaxy S6 Active

Yüksek Pil Kapasiteli Akıllı Telefonlar 5

Samsung Galaxy S6 Active tıpkı normal Galaxy S6 gibi 5.1 inç genişlikli ekranla geliyor. Cihaza sekiz çekirdek işlemcili Exynos 7420 yongaseti güç veriyor. 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama alanı, 16 MP çözünürlüklü ana kamera ve selfie çekimler için 5 MP ön kamerası var. 146.8 x 73.4 x 8.6 mm boyutlarındaki cihazın ebatlarına kıyasla yüksek kapasitede olduğunu düşündüğümüz 3500 mAh pili mevcut.