Kategoriler
Konular

Sony Xperia M4 Aqua Ekran Özellikleri

Sony Xperia M4 Aqua ekran

Sony Xperia M4 Aqua incelemesine, ekranını irdeleyerek devam ediyoruz.

Sony Xperia M4 Aqua, 5 inç boyutunda 1280 x 720 piksel (720p) çözünürlüğünde IPS LCD ekrana sahip. 294ppi gibi bir piksel yoğunluğa sahip olan cihaz, şu an piyasadaki çoğu telefondan daha az keskinlik başarımına sahip. Buna rağmen renklerin rakiplerine oranla canlı göründüğünü söyleyebiliriz. Varsayılan ekran kalibrasyonu çok başarılı olmasa ve gama düzeninde standart değerlerin biraz altında kalarak soluk bir görünüm sergileme eğiliminde olsa da renkler konusunda genel olarak Sony Xperia M4 Aqua ekranının sınıfındaki cihazlardan daha üstün olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp bağlantı hatası sorunu çözümü

Sony Xperia M4 Aqua, sRGB renk uzayına sahip bir telefon. Eğer ekran ve renkler konusunda varsayılan kalibrasyonla yetinmek istemiyorsanız, Settings / Ayarlar – Display / Ekran – White temperature / Beyaz ayarı menüsünden kırmızı, yeşil ve mavi kanalları kontrol edebilirsiniz. Ekranın sıcaklık dengesi 7400 kelvin‘e göre ayarlanmış. 6500 kelvinin referans olarak alındığı göz önüne alınırsa ekranın mavimsi tonlara yakın olduğunu anlayabiliyoruz.

Maksimum parlaklık değeri 551 nits olan Sony Xperia M4 Aqua ekranı bu konuda da ortalamaların üzerinde bir değerde seyrederek güneş altında okunma konusunda başarısını ortaya koyuyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü