Kategoriler
Rehberler

Android Rehberinde Kopya Kişileri Silmek

Android rehberinde kopya kişileri silmek mi istiyorsunuz? Özellikle iş, okul ve kişisel hayatınızdan insanlardan oluşan çoklu adres defterinizi yönetmek için Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdan yardım alıyorsanız rehberde kişilerin kopya kayıtlarının belirmesi sorunu yaşamışsınızdır. Android rehberinde kopya kişileri silmek için izleyebileceğiniz farklı yöntemler var.

Android Rehberinde Kopya Kişileri Silmek – Android Rehber Uygulaması

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda yer alan Contacts yani Rehber uygulamasını açın. Farklı arayüzler içeren cihazlarda bu isim değişkenlik gösterebilir ama stok Android işletim sisteminde bu şekilde adlandırılıyor. Listeye girdikten sonra kopya kişi kaydına dokunun, kalem simgesi taşıyan düzenleme butonunu kullanın ve silin.

Android Rehberinde Kopya Kişileri Silmek 1

Bazen aynı kişiye ait farklı kayıtlarda değişik bilgiler yer alabilir, birisini kaldırmak yerine birleştirme gereği duyabilirsiniz. Bunları birleştirmek için rehber düzenleme ekranına gidin, üç noktadan oluşan ve daha fazla öge gösteren seçeneğe dokunun, “Join” ile devam edin. Birleşim için rehberden diğer kaydı seçebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Android Rehberinde Kopya Kişileri Silmek – Gmail Web Arayüzü

Bazen Google kişilerini düzenlemenin en iyi yolu daha fazla seçenek içeren web arayüzünü kullanmaktan geçiyor. Gmail’de sol üst kısımda yer alan açılır menüye tıklayın, “Contacts” butonu ile devam edin ve sanal adres defterinizdeki tüm kişileri görüntüleyin.

Android Rehberinde Kopya Kişileri Silmek 2

Google bu bölümün web arayüzünde bazı değişiklikler gerçekleştirdi, bu yenilikler hesabınızda henüz aktileşmemiş olsa da işlem kolayca halledilebiliyor. Arayüzde sol kısımda yer alan ” Find duplicates” bağlantısına tıklayın, Google aynı bilgileri içeren farklı kişi kayıtlarını tespit edecektir. Sonuçlar karşınıza geldiğinde kopya kişileri birleştirebilir ya da gereksiz gördüklerinizi silebilirsiniz.

Üçüncü Parti Uygulama Kullanımı

Android’li akıllı telefonlarda rehberi yönetimi için geliştirilen çok sayıda uygulama mevcut, bunlar arasında en işlevsel seçeneklerden birisi Simpler Merge Duplicates.

Android Rehberinde Kopya Kişileri Silmek 3

Uygulama rehberinizi tarıyor ve potansiyel eşleşmeleri listeliyor. Kayıtları inceleyerek gerekli düzenlemeleri yapabiliyorsunuz.