Kategoriler
Haberler

Microsoft Lumia 840 Yıl Sonunda Duyurulabilir

Microsoft Lumia serisi amiral gemisi akıllı telefonlar Windows 10 Mobile işletim sistemiyle birlikte gelecek, cihazlar hakkında son aylarda çok sayıda haber teknoloji basınında yer buldu. NokiaPowerUser kullanıcı adlı güvenilir bir kaynağın sağladığı veriler akıllı telefonların son günlerde iddia edildiği gibi Lumia 950 ve 950XL olarak değil Lumia 940 ve 940XL olarak adlandırılacağını gösteriyor.

Firma diğer taraftan Lumia 840 modelini de tanıtacak. Bu cihazın yıl sonunda tanıtılması muhtemel, öncelikle amiral gemisi konumdaki Lumia 940 ve 940XL’i beklememiz gerekecek gibi. Üst seviye modellerin Kasım ayında kullanıcılarla buluşması muhtemel. Bu akıllı telefonun da daha önce iddia edildiği gibi Lumia 850 değil de Lumia 840 şeklinde adlandırılacağı ifade edilmekte.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Microsoft ön kısımda yer alan dokunmatik kapasitif tuşları yazılımsal hale getirmeyi düşünüyor. İlginç şekilde kullanıcıların % 44’ü bu değişikliğe karşı ve Windows Phone’lu akıllı telefonlarda yazılımsal navigasyon butonu istemiyor. Ancak firma bu değişikliği hayata geçirmekte kararlı.