Kategoriler
Konular

Akıllı Telefonunuzun Yapabileceği Beş Müthiş Özellik

Yapılan araştırmalara göre her 10 kişiden 8’i akıllı telefon kullanıyor ve çoğu akıllı telefon kullanıcısı da kullanmakta oldukları akıllı telefonların fotoğraf çekme, mesaj gönderme, arama ve internet kullanımı özelliklerinin haricinde akıllı telefonlarında yer alan bir çok gizli ve faydalı özelliği ya bilmiyor ya da kullanmıyor. Türk milleti olarak almış olduğumuz bir ürünün kullanma talimatını okumadığımız için kullanmakta olduğumuz akıllı telefonların çok az özelliğinden faydalanabiliyoruz. Bu sebeple siz okuyucularımıza kullanmakta olduğunuz akıllı telefonları yapabileceği 5 müthiş  özelliği araştırdık ve sizlerin huzuruna sunuyoruz.

1- Kızılötesi ile Diğer Akıllı Cihazları Kontrol Edin!

İlk olarak adını 2000’li yılların başlarında üretilen telefonlarda duymaya alışık olduğumuz Kızılötesi şimdi ise hemen hemen bütün akıllı telefonlarda yer almakta ve Kızılötesi ile akıllı telefonunuz üzerinden kolayca kullanmakta olduğunuz akıllı televizyonunuzu kontrol edebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılan Kızılötesi eğer kullanmakta olduğunuz akıllı telefonunuzda yok ise Google Play Store üzerinden saniyeler içerisin Kızılötesi uygulamalarını indirebilir ve televizyonunuzun tek sahibi olabilirsiniz.

2- Akıllı Telefonunuz Üzerinden Bilmediğiniz Müzikleri Anında Tespit Edebilirsiniz.

Radyo dinlerken ya da bir mekanda zaman geçirirken arkadan çalmakta olan müzik kulağınıza çok hoş gelmiştir ve bu müziğin sözlerini internete yazıp daha sonrasında ise karşınıza çıkan seçenekler arasında dinlemiş olduğunuz müziği bulmanız bir haylı uzun zaman alabilir. Android, Apple ve Microsoft işletim sistemli akıllı telefonlarda yer alan müzik uygulamaları ile söyleyenini bilmediğiniz ve kulağınıza hoş gelen şarkıyı anında uygulamalara dinleterek saniyeler içerisinde hayranı kalmış olduğunuz müziği bulabilirsiniz.

song identify

3- Android Telefonunuzu Oyun Konsoluna Dönüştürün!

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Sony ya da Samsung markalarının Z2, Z3, Z4, S6 ve S6 Edge akıllı telefonlarından herhangi birine sahipseniz eğer işte bu haberimiz tam size göre! Konsol oyunlarının hızlı bir şekilde akıllı telefonlar için uyarlanmasından itibaren dev üreticiler size sunmuş olduğum akıllı telefonlar ile uyumlu oyun konsolları geliştirdiler. Akıllı telefonunuz ile micro USB portu üzerinden iletişim kurabilen oyun konsolları ile binlerce lira vererek alacağınız oyun konsolunun yerini aratmayacak olan bir teknoloji.

ps4 remote play

4- Akıllı Telefonunuz Üzerinden Anlık Olarak Yabancı Dil Tercümesi Yapın!

Yabancı bir ülkeye gittiğinizde ya da sokakta gezerken karşınıza size kendi dilince birkaç kelime ile bir şeyler anlatmak için varını yoğunu ortaya koyun turist ile karşılaştığınızda artık kolay iletişim kurabileceksiniz. Kullanmakta olduğunuz Android ve iOS işletim sistemli telefonlarınız üzerinden anlık olarak yaklaşık 37 dilde tercüme yapabileceksiniz. Kullanmakta olduğunuz uygulama üzerinden dilerseniz yazılı dilerseniz de sözlü olarak tercüme yapabileceksiniz.

translate-

5- iOS 8 İle Silinen Fotoğraflarınızı Geri Yükleyebilirsiniz

iOS 8 işletim sistemli iPhone akıllı telefonunuzdan yalnışlıkla silmiş olduğunuz fotoğraflarınızı sihirbazlık yapmadan birkaç kısa tıklama hareketi ile kolayca geri alabilirsiniz. App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz fotoğraf uygulaması 30 gün geriye dönük tüm galeri de yapmış olduğunuz eylemlerinizi tarıyor ve size silmiş olduğunuz fotoğraflarınızı geri getiriyor.

deleted photos