Kategoriler
Konular

Sony Xperia M4 Aqua Kamera İncelemesi

Sony Xperia M4 Aqua, çift LED’li flaşı ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip lensiyle beraber 13 megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya ve 5 megapiksellik ön kameraya sahip.

Kamera uygulamasının arayüzü, Superior Auto modunu, kullanmak isteyecekler için birkaç efekt verme opsiyonu tanınmış Manuel modu kapsıyor ve video ve fotoğraf kaydetme butonlarını temel alarak oluşturulmuş. Ayrıca uygulamanın hızlı olduğunu söyleyemeyiz. Kamera hızlı açılmıyor, hızlı odaklama yapmıyor. Ara ara uygulamanın çöktüğünü de söylememiz gerekiyor. Yani performans olacak uygulama kullanıcıları çok mutlu etmiyor.

Görüntü kalitesine değinelim biraz. Odaklama yavaşlığı, uygulamanın optimizasyon problemi olduğu kadar fotoğraf kalitesini de etkiliyor. Parlak kısımlar çoğu zaman patlıyor fotoğraflarda. Detayların da keskin olduğunu söyleyemiyoruz. Beyaz dengesini ayarlama da sorunlar var. Makro fotoğraflarda renk düzenlemesi neon benzeri, doğal olmayan şekilde tonlanıyor. Ön kameranın sosyal medya – selfie kombinasyonu için yeterli geleceği kanaatindeyiz.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları