Kategoriler
Haberler

Sony’nin 2 Eylül’deki IFA Etkinliği Doğrulandı

Sony İtalya’nın Twitter’daki paylaşımına bakılırsa firma IFA etkinliğinde atağa geçecek ve 2 Eylül’de önemli duyuruların gerçekleştirileceği bir basın etkinliği düzenleyecek. İlginç şekilde Sony Almanya hesabı bu konuda sessiz.

Sony Xperia Z5 akıllı telefonun tanıtılması muhtemel. Xperia Z3 ailesi geçtiğimiz yıl düzenlenen IFA 2014’te duyurulmuştu, yani firma alışkanlıklarını sürdürüyor. Yeni amiral gemisi akıllı telefonda ekran genişliğinin 5.5 inç seviyesine ulaşması olası. Görüntüleme için arka kısımda 21 MP çözünürlüklü IMX230 sensör içeren kamera ve ön kısımda selfie çekimler için 8 MP kameraya yer verileceği ifade ediliyor. Snapdragon 820 yongaseti ile gelmesi mümkün ama bu yongasetinin resmi duyurusu gerçekleştirilmediği için Snapdragon 810 da kullanılabilir.

Dün tanıtılan Xperia M5 akıllı telefon Xperia Z3 Compact’ın daha büyük ekranlı bir alternatifi. MediaTek Helio X10’dan güç alan ürünün ekran genişliği 5.2 inç ekranlı Xperia Z3+/Z4’e hayli yakın, bu nedenle 4.6 inç ekranlı Z Compact ile 5.5 inç ekranlı Xperia Z5 arasında iyi bir aralığa konumlandırılabiliyor.