Kategoriler
Haberler

Lenovo Vibe X3 GFXBench’te Belirdi

Orta-üst seviye akıllı telefon segmentinde yer alan Lenovo Vibe X3 akıllı telefon popüler benchmark uygulamalarından GFXBench’in veritabanında belirdi. Vibe X2 modelinin yerini alacak olan akıllı telefonun 4.9 inç genişlikli ekranı Full HD çözünürlük değerine sahip, Vibe X2’nin ekranı 5 inçti. Uygulamada ana kameranın 20 MP olduğu belirtiliyor ancak 5,344 x 4,008 piksel çözünürlük değeri 21.4 MP değerini sağlamakta. Ana kameraya çift LED kamera eşlik ediyor ve 4K video kayıt özelliği hazır.

Qualcomm’un Snapdragon 808 yongaseti 1.8 GHz’de çalışan ve 2.0 GHz’e kadar erişebilen çift Cortex-A57 işlemci çekirdeği içermekte, diğer dört işlemci çekirdeğinin detayı bulunmuyor. Adreno 418 GPU’sunun çalışma frekansı hakkında da bilgi edinemiyoruz. Vibe X3’te 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına yer veriliyor. Depolama alanını genişletmek için microSD kartlar kullanılabilmekte, önceki modelde bu önemli özellik yoktu.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Multi-band LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth v4.0, GPS, A-GPS bağlantılarını destekleyen akıllı telefonun arka kısmında parmak izi okuyucu yer alıyor. Ön kısımda stereo hoparlörlerin konumlandırılmış olması sevindirici. Lenovo Vibe X3 hakkında Eylül ayında düzenlenecek IFA etkinliğinde daha fazla bilgiye ulaşabileceğiz.