Kategoriler
Konular

Sony Xperia M4 Aqua Pil Ömrü

Sony Xperia M4 Aqua Pil Ömrü

Akıllı telefonları en önemli tercih sebeplerimizden birisi pil ömrü, batarya performansı. Sony Xperia M4 Aqua incelemesini bitirmeye yaklaşırken ürünün batarya performansından bahsedelim.

Sony Xperia M4 Aqua, 2400 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip. Firmanın, bu telefon için öncül durumunda çıkardığı Xperia Z4 ve 3100 mAh’lik pille iddia ettiği 2 günlük pil ömrü, daha küçük bataryaya sahip olan bu telefon için de geçerli. Peki Sony’nin vaatleri ne kadar geçerli?

Yapılan bazı testlere göre, 200 nit parlaklıkta sıradan akıllı telefon kullanımı sürekli hale getirilerek yapılan 6 saat civarı bir performans yakalanıyor. Aynı koşullar Xperia Z4 için uygulandığında ise neredeyse 1,5 kat fark oluşuyor ve kullanım süresi 9 saati geçiyor. Farklı testlerde telefonun 15 saat 44 dakika boyunda 3G görüşmesi, 11 saat boyunca internet gezintisi, 9 saat video izleme olanacağı sunduğu kaydedilmiş. Parlaklığı azaltıp bağlantı özelliklerini kapatarak kullanım miktarı 2 güne yaklaşabilir, firma bu yönden verdiği sözü tuttuklarını iddia edecektir. Batarya, tam boş durumdan tam dolu duruma 5V/0.85A şarj aleti kullanarak  2 saat 52 dakikada ulaşıyor. Şarj etme süresi yönünden telefon vasat kaldığını söyleyebiliriz.