Kategoriler
Rehberler

Android Telefonu Fare ve Klavye Olarak Kullanmak

Salonda multimedya içerikleriyle keyifli anlar yaşamak için bir bilgisayarınız varsa bu sistemi yönetmek için bir fare ile klavyeye ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Bu sistemleri hedefleyen ürünler mevcut ancak bunları yeterince işlevsel ya da pratik bulmuyorsanız Android telefonu fare ve klavye olarak kullanmak iyi bir fikir olabilir. Bu işlem için yararlanılabilecek çeşitli uygulamalar var. Biz popüler iki araçtan bahsedeceğiz.

Android Telefonu Fare ve Klavye Olarak Kullanmak

Ücretsiz ve Kolay Yöntem: Intel Remote Keyboard

Eğer Intel işlemcili bir bilgisayara sahipseniz firmanın geliştirdiği Intel Remote Keyboard uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Android Telefonu Fare ve Klavye Olarak Kullanmak 1

1. Intel Remote Keyboard uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

2. Intel Remote Keyboard Host‘u Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirin ve kurulumu gerçekleştirin. İşletim sisteminizin versiyonu ile uyumlu (32-bit ya da 64-bit) aracı indirdiğinizden emin olun.

3. Android akıllı telefon ve Windows bilgisayarın aynı ağa bağlı olması gerektiğini unutmayın.

4. Android telefonunuzda Windows’lu bilgisayarınızı seçin.

5. Windows’lu bilgisayarınızda geniş şekilde QR kodu belirecektir. Bu kodu Android’li telefonunuzun kamerası ile tarayın, iki cihaz eşleştirilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

6. Ayarlamalar bu şekilde. Artık akıllı telefonunuza fare ve klavye işlevi kazandırdınız.

Android Telefonu Fare ve Klavye Olarak Kullanmak 2

Uygulama sisteminize basit bir klavye ve trackpad işleviyle dahil oluyor. Ekranı hem dikey hem de yatay şekilde konumlandırabilirsiniz. Windows’taki birden fazla parmakla yapılabilen jestler destekleniyor.

Ücretli ve Daha Güçlü Bir Seçenek: Remote Mouse

Intel Android’li cihazları Windows PC’ler için fare-klavyeye dönüştürebilen uygulamalayı ilk olarak geliştiren firma değil, bu alanda Remote Mouse adlı ücretli ve çok özellikli bir seçenek de mevcut.

Android Telefonu Fare ve Klavye Olarak Kullanmak 3

Uygulama sevindirici şekilde cihazdaki varsayılan Android klavyesini kullanıyor. Kurulu uygulamalar için dahili bir uygulama launcher’ı mevcut. Kapatma, uyku modu, yeniden başlatma ve oturumu kapatma butonları var. Sesli giriş kabul ediyor ve 3G üzerinden de kontrol imkanı sağlıyor. Ücretsiz versiyonda arayüzün üst kısmında maalesef reklam bulunmakta. Fare imlecini kontrol ederken yanlışlıkla dokunulabilir.

1.99 USD karşılığında ücretli sürüm satın alındığında ise reklamlar ortadan kalkıyor. iTunes, PowerPoint, Windows Media Player ve daha birçok uygulama için yürütme seçenekleri kolayca kontrol edilebiliyor. Spotify remote, Web remote gibi işlevler de mevcut. Mac OS X işletim sisteminin de desteklendiğini belirtelim.